Koncert švýcarsko-americké bluegrassové skupiny Krüger Brothers a české kapely Monogram. Návštěva u folkového muzikanta a někdejšího ředitele základní školy v Dolní Řasnici Romana Pirocha. Toulky Sudetami s Petrem Linhartem. Rozhovor se slovenským bluesovým muzikantem Ľubošem Beňou (2009). Režie R. Lokajová

V červnovém vydání magazínu Na moll křížem krážem jste zváni na výlet do severního pohraničí naší republiky. Petr Linhart, kapelník skupiny Majerovky Brzdové tabulky a autor úspěšného sólového alba Sudéta (mj. nominace na cenu Anděl) zasadil děj některých svých písňových příběhů do Jizerských hor a právě tam jej zastihly kamery štábu pod vedením režisérky Radky Lokajové.

Další lokalita v severních Čechách, kterou v pořadu navštívíme, Dolní Řasnice na Frýdlantsku, je spojena se jménem Romana Pirocha, kapelníka folkové skupiny Vltavín (mj. držitel Porty) a ředitele zdejší základní školy.

Na moll i tentokrát představí jeden zajímavý hudební nástroj -rezofonickou kytaru, používanou od první poloviny minulého století v mississippském blues. O kytaře s kovovým rezonátorem, kterou zkonstruovali ve Spojených státech slovenští rodáci bratři Dopierové, bude hovořit slovenský bluesman Ľuboš Beňa.

Ani tentokrát nebude v hudebním magazínu chybět záznam z koncertu. V dubnu přijela do Prahy bluegrassová skupina Krüger Brothers, kterou tvoří Švýcaři usazení v USA. Předkapelu jim dělal Monogram, česká špička tohoto žánru.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2009
ŽánrHudba