Skupiny Jarret a Žamboši patří k tomu nejlepšímu, co nabízí progresivní folková a folk-rocková scéna (2009). Režie V. Fatka

Jarret a Žamboši patří k nejprogresivnějším a divácky nejúspěšnějším hudebním uskupením na české folkové scéně.

Liberecký Jarret od svých akustických počátků směřuje k dynamické folk-rockové muzice, která dokáže uvést do varu diváky jak na folkových, tak na rockových festivalech. Výrazný vokál Hanky Skřivánkové je doplněn aranžérskou invencí i dokonalou souhrou technicky výborně disponovaných muzikantů. Každý živý koncert Jarretu je zážitek, na který se dlouho nezapomíná.

Také Honza Žamboch, lídr tria Žamboši, patří mezi muzikanty, kteří dokonale ovládají svůj nástroj. Žambochova hudba je plná vynalézavých lichých rytmů i experimentů v uchopení zvuku kytary. Žamboší písně oscilují mezi humorem a protestsongy, které vyvádějí z omylu ty posluchače, kteří prorokovali v roce 1989 konec žánru folkové protestní písně. Žamboch přesně dokáže pojmenovat temná místa soudobé konzumní společnosti, aniž by sklouzával k povrchnosti. Debut Žambochů byl oceněn žánrovou cenou Anděl v kategorii folk a country, letos na jaře vydali druhé album, které je podle prvních ohlasů autorsky i aranžérsky ještě lepší než debut.

V pořadu jako vždy zazní písně oceněné v divácké hitparádě Top na moll, své místo najde další videoklip, tentokrát od skupiny Jananas, s reportáží zavítá moderátorka Barbora Černošková za Xindlem X – další výraznou postavou soudobé písničkářské scény.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2009
 4:3
ŽánrHudba