Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Tereza 1. 8. 2018 17:01 Reagovat 0 7

  Poděkování

  Také chci ČT poděkovat za tento přínosný seriál. Jsem už z porevoluční generace a v dějepise na škole jakoby se tito prezidenti přeskakovali. Veškerá pozornost se soustředí na T. G. Masaryka, E. Beneše, zmínka o E. Háchovi, pár slůvek o Gottwaldovi (na to, kolik zrůdností spáchal, to je opravdu málo), potom nic a pak až V. Havel. A toho beztak už i my mladší pamatujeme. Takže - díky autorům i ČT!

 • nightsider 15. 7. 2018 20:05 Reagovat 2 4

  kampan

  Charta 77 byla podle Husaka "kampan", tak uz mi je jasnejsi, kde soucasny premier bral mustr. :(

 • J.S. 4. 6. 2018 11:59 Reagovat 11 4

  První dělnický prezident část 3.

  Kapitalisté se ve své mocichtivosti nemohli dočkat voleb v roce 1948 a tak vyvolali vg únoru PROTIKOMUNISTICKÝ PŘEVRAT, byli poraženi a po volbách v roce 1948 mohlo začít budování a obrana SPRAVEDLIVÉ SOCIALISTICKÉ SPOLEČNOSTI. K.Gottwald se stal PRVNÍM DĚLNICKÝM PREZIDENTEM! Kapitalisté rozpoutali krvavý teror, kterým chtěli zvrátit vývoj v republice zpět ke kapitalismu. K.Gottwald vedl zemi jako prezident ve velmi těžké době, KOMUNISTÉ neměli znalosti a zkušenosti s budováním ani obranou SOCIALISMU, potřebovali pomoc od lidí kteří by jim mohli pomoci ale nepodařilo se jim zabránit aby se mezi KOMUNISTY nedostali zrádní prospěcháři. Byla to těžká doba ale K. Gottwald touto dobou KOMUNISTY i přes některé chyby a omyly provedl úspěšně, a SOCIALISMUS byl ubráněn. M.Horáková byla nepřítelem SOCIALISMU, netajila se tímto nepřátelstvím a byla zato odsouzena. Prezident republiky by jí mohl dát milost, ale DĚLNÍK PREZIDENT, jakým byl K.Gottwald nemohl NEPŘÁTELŮM SOCIALISMU dát milost. Nemohl dát milost lidem, kteří chtěli smrt KOMUNISTŮM, kteří terorem usilovali o návrat VYKOŘISŤOVATELSKÉ KAPITALISTICKÉ SPOLEČNOSTI.

 • J.S. 4. 6. 2018 11:47 Reagovat 11 3

  První dělnický prezident část 2.

  Po mnichovské dohodě byla KSČ zakázána a K.Gottwald odešel s dalšími komunistickými funkcionáři do SSSR, kde vzniklo zahraniční vedení KSČ. Českoslovenští kapitalisté v Londýně uznali po fašistickém útoku SSSR, jako člena protifašistické koalice ale KOMUNISTICKÝ ODBOJ byl uznán až když KSČ přijala E.Beneše za prezidenta Československa. Po podepsání Československo Sovětské smlouvy o společném boji proti fašistům a o poválečné spolupráci v roce 1943, teprve potom jednal prezident E.Beneš se zahraničním vedením KSČ o společném protifašistickém boji a poválečném uspořádání republiky. V Československých vojenských jednotkách platily předválečné vojenské řády, které zakazovali působení politických stran, to se používalo proti působení KOMUNISTŮ mezi vojáky. V Československé vládě ustanovené v osvobozených Košicích byly poprvé KOMUNISTÉ, tato vláda Národní fronty, měla pomoci Rudé armádě dokončit osvobození republiky od fašistů a společně obnovovat válkou zničenou zemi. Kapitalisté KOMUNISTŮM škodili aby dokázali, že KOMUNISTÉ nemohou vést republiku. Ve volbách v roce 1946 získali, k překvapení kapitalistů KOMUNISTÉ nejvíc hlasů a K.Gottwald se stal předsedou vlády. Československo byl kapitalistický stát a vedla ho kapitalistická vláda. Kapitalisté se ještě více snažili škodit KOMUNISTŮM a připravovali se na střetnutí s KOMUNISTY o volbách v roce 1948, chtěli se i násilnými akcemi zbavit KOMUNISTŮ ve vládě a v parlamentu.

 • J.S. 4. 6. 2018 11:45 Reagovat 11 4

  První dělnický prezident část 1.

  Klement Gottwald nebyl prvním Československým prezidentem, ale byl prvním dělnickým prezidentem, byl PREZIDENTEM DĚLNÍKEM! Byl nejslavnějším Československým prezidentem, který zanechal nesmazatelnou stopu v dějinách Československa. Byl dělníkem a jednal jako dělník a to i když byl KOMUNISTICKÝM POLITIKEM a KOMUNISTICKÝM PREZIDENTEM. Byl to jenom člověk a lidé dělají chyby a omyly a ani K.Gottwald se jim nevyhnul. Narodil se mezi nejchudší mezi chudými, takové jakým sedláci říkali „pacholci,“ takoví měli pro sedláky menší cenu než ruční nářadí. Mohl být chudým, ponižovaným, pohrdaným, mohl jako jiní poslouchat a sloužit bohatým sedlákům i proti podobným jako on. K.Gottwald se takovým nestal, vyučil se truhlářem a přidal se k Sociální demokracii. Když se po válce Sociální demokracie nestala revoluční stranou a nevydala se cestou SOCIALISTICKÉ REVOLUCE vstoupil do KOMUNISTICKÉ STRANY ČESKOSLOVENSKA. Nestal se „členem KSČ“ nebo „slušným komunistou,“ který nevadí kapitalistou, ale stal se KOMUNISTOU, který proti kapitalistům bojuje. V roce 1929 se stal vůdcem KSČ, který začal důslednou přeměnu KSČ v revoluční stranu. Stal se poslancem Československého parlamentu, ale nestal se „panem poslancem za KSČ“ ale POSLANCEM KOMUNISTOU a jako KOMUNISTA odpovídal kapitalistům. KOMUNISTÉ ujišťovali prezidenta E.Beneše o pomoci SSSR v roce 1938. J

 • notSJW 21. 4. 2018 23:33 Reagovat 0 1

  Dobrá

  hudba.

 • Eliška 10. 4. 2018 23:03 Reagovat 3 5

  Děkuji, velmi pěkný dokument, na rozdíl

  od některých si nemyslím, že dokument byl plytký a povrchní, když se podrobně nezaměřil na rozpad osobnosti alkoholika a psychopata, ale že upozornil i na méně známá (byť historicky doložitelná) fakta a celý dobový kontext. Upřímně, nějaký psychologický rozbor Gottwaldovi osobnosti, navíc pouze teoretický, je mi vcelku lhostejný. Pan spisovatel Mňačko - jako paradoxně zpočátku prominentní a komunisty hýčkaný "kritik do vlastních řad" to již dávno mistrovsky a nepřekonatelně ztvárnil ve svém díle Jak chutná moc (a strach). A jak méně mne překvapila či spíše nepřekvapila zpráva z dnešních novin, kdy pan prezident Miloš Zeman doporučil premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO), aby pokračoval v jednání o nové vládě s SPD a komunisty. Tím spíše, že prezident Zeman za několik dní vystoupí na sjezdu KSČM.

  • lexinka 14. 4. 2018 15:02 Reagovat 1 6

   antipolitika

   víš eliško, bohužel český národ si slušného člověka nikdy nezvolí. pak se diví že slušní lidé do politiky nejdou ale i kdyby šli tak je to marný. taková je už naše povaha, to co je ve vládě je odraz českých lidí, takový opravdu jsme. O miloše se neboj, nemyslím že půjdeme volit až za pět let

  • Milan 22. 4. 2018 08:06 Reagovat 8 4

   Protože komunistická strana nebyla zakázána,

   tak příznivci komunistů jim ve volbách dávají hlasy a výsledkem je, že komunisti jsou v parlamentu! Polistopadoví politici - Havlem počínaje povolili další existenci komunistické strany - tím projevili a dosud ukazují svou nezodpovědnost, alibismus a pokrytectví! HNUS!

 • Daniel Machálek 7. 4. 2018 17:58 Reagovat 6 1

  Poděkování

  Děkuji ČT za tento velice podařený seriál. Líbil se mi po všech stránkách, scénař, namluvení a že autoři dokázali sdělit důležité věci v různých souvislostech.

 • Radek Pavlík 4. 4. 2018 23:47 Reagovat 4 19

  Déčko jste dětem vypnuli a do nás valíte takové výplachy mozků. Je čas televizi ze zdi sundat :-)

  • 5. 4. 2018 04:49

   Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  • Marlin.3 7. 4. 2018 10:26 Reagovat 5 5

   To jako vážně?

   Opravdu existují ještě lidi jako vy? Po všem, co už o zrůdném komunistickém režimu víme? Tuto dokumentární sérii bych pouštěl povinně ve školách, aby i budoucí generace nezapomněly, co jsou komunisté zač!

   • B. O. 10. 4. 2018 11:23 Reagovat 12 1

    KSČ a KSČM

    Co říkáte na skutečnost, že komunistická strana dál existuje a komunisti jsou dlouhodobě v Parlamentu ČR?

 • 3. 4. 2018 19:06

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (9)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi