Každý z nás něco tají. Tajemství některých lidí jsou ale životu nebezpečná. Italské kriminální drama (2004). Hrají: T. Servillo, O. Magnaniová, A. Ballerio a další. Režie Paolo Sorrentino (V italském znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, která sestává pouze z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a skleniček vypitých v hotelovém baru, se najednou začne prudce měnit.

Jeden z nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino natočil Následky lásky v roce 2004. Rafinovaně v nich zkombinoval prvky kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému život uniká mezi prsty, a který už jen bez známky sentimentu nečinně pozoruje okolní svět. Jak je u Sorrentina zvykem, snímek nabízí precizní obrazovou stylizaci a podmanivý elektronický soundtrack. V hlavní roli se objevil Toni Servillo, kterého posléze proslavily další Sorrentinovy filmy – Božský (2008) a Velká nádhera (2013).

Paolo Sorrentino
filmový režisér, scenárista a herec

Paolo Sorrentino

* 31. 5. 1970


Originální názevLe Consequenze dell'amore
Stopáž100 minut
Rok výroby 2004
 T HD
ŽánrFilm