Povídky Komparzista, Novoroční projev a Cizí kluk spojuje téma SILVESTR. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem. Dále hrají: J. Štěpnička, P. Zedníček, P. Soukup, S. Stašová, D. Kaplanová, H. Holišová, V. Žehrová, A. Mišík a další. Scénář M. Sovják. Kamera L. Glavanakov. Režie R. Tesáček

Kulatý, dvacátý díl cyklu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem je na téma Silvestr.

V povídce Komparzista se Miroslav Donutil objeví jako nezaměstnaný vesničan přijíždějící do Prahy na natáčení televizní silvestrovské zábavy. Nejprve je zde jako komparzista, později je navlečen do kůže medvěda. Jeho pražské zkušenosti se mu po návratu domů nečekané zúročí.

V povídce Novoroční projev hraje Miroslav Donutil pracovníka, kterému jeho vedoucí přikáže sepsat a pronést novoroční „propouštěcí“ projev. Přesto, že projev sepisuje celá rodina, nakonec se neuplatní, protože okolnosti se nečekaně změní.

V povídce Cizí kluk se během silvestrovské noci se Miroslav Donutil, jako osamělý starý muž, setká s klukem bez rodiny. Srdce se mu nad ním ustrne, aby nakonec bylo všechno jinak. A přece se ti dva nakonec vzájemně obohatí. Zajímavostí této povídky je herecké obsazení. Malého kluka hraje Adam Mišík, syn známého zpěváka Vladimíra Mišíka.

Natáčení probíhalo od 1. do 20. září 2009 v Praze a nejbližším okolí.

Reportáž z natáčení dílu na téma Silvestr

Reportáž z natáčení dílu na téma Silvestr

Stopáž81 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrFilm 15+