Povídky Celebrita, Nemotora a Zakázka se odehrávají v zimě, na sněhu a spojuje je téma HORY. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem, letošním jubilantem. Dále hrají: M. Válková, V. Zavřel, J. Hartl, M. Holubcová a další. Scénář K. Čabrádek, P. Petráková-Slancová a M. Vaic. Kamera P. Hoznauer. Režie Z. Tyc

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Celebrita

V první povídce, kterou napsal Karel Čabrádek, se ocitáme na horské chatě, kam si přijeli zalyžovat tři kamarádi z Moravy. Jeden z nich, povoláním kontrolor, je neuvěřitelně podobný herci Miroslavu Donutilovi a také si ho s ním všichni pletou. Panu Drozdovi to není příjemné, ale když si ho s populárním umělcem splete i půvabná rozvedená paní Lída, začne mu to lichotit a věnuje se jí více nežli kamarádům.

Zakázka

Druhou povídku napsal Miroslav Vaic. Pojednává o partě mladých krásných manekýn, které aby získaly certifikát na francouzštinu a sportovní lyžování, jenž nutně potřebují pro výhodný kšeft do Francie, musejí podstoupit školení manželské dvojice pedagogů. On vyučuje francouzštinu, ona pak lyžování, jejich manželství už dávno neklape a je prakticky před rozvodem.

Nemotora

Poslední povídka Pavly Slancové-Petrákové nás zavede do malé horské nemocnice. Primář Krása, zapřísáhlý nepřítel mladých dívek dostává na starost dvě mladé medičky. Protože jeho vlastní dcera v pokročilém stadiu těhotenství odmítá „jeho“ nemocnici a preferuje vynikající kliniku s nejlepšími odborníky v Praze, otec-primář se naštve, ba urazí a jednu z mediček pozve na lyžování na hory. A to právě na Nový rok, kdy oba mají službu. Pak už následuje jen sled nepříjemných událostí za sebou.

Stopáž79 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrFilm