53 minut

Hromadná nehoda na D5

Část: Počasí

Obsah dílu

Měníme téma čtvrteční 90'ČT24!

Věnovat se budeme hromadné nehodě na D5, jízdám v zimním počasí, práci záchranářů.

Silné sněžení zasáhlo vekou část Česka, meteorologové zároveň varují před náledím. Výstraha před sněžením platí do zítřejšího pozdního odpoledne, před námrazou do zítřejšího rána.

A právě zřejmě počasí má na svědomí dnešní hromadnou nehodu u Žebráku na D5. Ve sněhové bouři se na 33 kilometru srazily čtyři desítky aut. Zranění utrpělo šest lidí.

Části dílu

00:20
Počasí
  07:51
  Stručný přehled témat
   09:01
   Hromadná nehoda na D5
    Hosté:
    Pavel Rusý, ředitel ZZS Středočeského kraje
    Michal Hodboď, zástupce ředitele Služby dopravní policie
    David Pelánek, instruktor Polygonu Brno
    Martin Kořán, klinický a dopravní psycholog, Nemocnice Na Homolce, Asociace dopravních psychologů ČR
    46:35
    Obchod a sílící koruna
     Přehrát celé video
     Stopáž83 minut
     Další díl
     Vesmírný dalekohled Jamese Webba

     Přehled dílů

     Stopáž76 minut

     Letní covidová vlna?

     Po dvouměsíčním útlumu začalo přibývat testů pozitivních na covid. Předcházející teplá období byla vždy ve znamení ústupu nákazy, proč je tomu letos jinak? Ministerstvo zdravotnictví očekává, že vzestupný trend bude ještě několik týdnů pokračovat. Důvodem jsou podle virologů varianty mutace omikron, které jsou sice velmi nakažlivé, ale nezpůsobují tak závažný průběh onemocnění.
     Počty nakažených rostou nejen v Česku, ale i v Portugalsku, Francii, Německu či Rakousku. Jaká jsou aktuální opatření při cestování Evropou?

     4. 7. 2022 na ČT24
     Stopáž106 minut

     90′ ČT24

     Počasí — Stručný přehled témat — Česko v čele Evropské unie — Kdy přijde ta správná chvíle přijmout euro? — Další vlna pandemie covid-19 se začíná šířit Evropou — Několik mrtvých po střelbě v Kodani — Rusko tvrdí, že ovládlo Lysyčansk — Turecké ano pro vstup Finska a Švédska do NATO — Česko začalo předsedat Radě Evropské unie

     3. 7. 2022 na ČT24
     Stopáž104 minut

     Cestujeme o prázdninách

     Zájem o letní dovolené je obrovský a v době krize i nečekaný. Letiště v Česku i v Evropě nezvládají. Chybí jim personál, který byl během pandemie propuštěn a teď se nedaří přijímat nový. V řadě evropských metropolí se tak tvoří dlouhé čekací doby, zpoždění i zrušené lety. V páteční 90´ČT24 shrneme všechny potřebné informace k cestování – ceny ubytování i dopravy, pojištění a oblíbené destinace. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá.

     1. 7. 2022 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Spory v úřadu ombudsmana

     Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odebral své zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy. Podle něj její práci provázejí lidské i manažerské komplikace. Šimůnková ale reagovala, že jí ombudsman tento krok zdůvodnil tím, že mají každý jiné názory. Ta teď zvažuje žalobu. Celé situaci se budeme věnovat ve středeční 90´ČT24.

     29. 6. 2022 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Výzvy pro nového ministra školství

     Premiér Petr Fiala dnes bude jednat s prezidentem o novém ministru školství, také se má sejít s kandidátem na tento post – poslancem a právníkem Vladimírem Balašem. Jaké má zkušenosti? A jaké výzvy by ho v ministerském křesle čekaly? Budeme se ptát hostů pondělní 90´ČT24, ptejte se i vy.

     27. 6. 2022 na ČT24
     Stopáž114 minut

     90′ ČT24

     Počasí — Stručný přehled témat — Vrcholná schůzka skupiny světových ekonomik G7 — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Jednání ministrů energetiky zemí EU — Čeká nás léto s covidem? — Nápor cestujících na letištích — Dovolená v Česku — Skončil Metronome Festival Prague — Dopady a opatření kvůli inflaci

     26. 6. 2022 na ČT24

     90’ ČT24 na sociálních sítích

     Napište nám