90’ ČT24

Hromadná nehoda na D5

53 minut

Hromadná nehoda na D5

Obsah dílu

Měníme téma čtvrteční 90'ČT24!

Věnovat se budeme hromadné nehodě na D5, jízdám v zimním počasí, práci záchranářů.

Silné sněžení zasáhlo vekou část Česka, meteorologové zároveň varují před náledím. Výstraha před sněžením platí do zítřejšího pozdního odpoledne, před námrazou do zítřejšího rána.

A právě zřejmě počasí má na svědomí dnešní hromadnou nehodu u Žebráku na D5. Ve sněhové bouři se na 33 kilometru srazily čtyři desítky aut. Zranění utrpělo šest lidí.

Části dílu

00:20
Počasí
  07:51
  Stručný přehled témat
   09:01
   Hromadná nehoda na D5
    Hosté:
    Pavel Rusý, ředitel ZZS Středočeského kraje
    Michal Hodboď, zástupce ředitele Služby dopravní policie
    David Pelánek, instruktor Polygonu Brno
    Martin Kořán, klinický a dopravní psycholog, Nemocnice Na Homolce, Asociace dopravních psychologů ČR
    46:35
    Obchod a sílící koruna
     Přehrát celé video
     Stopáž83 minut
     Další díl
     Vesmírný dalekohled Jamese Webba

     Přehled dílů

     Stopáž83 minut

     Jak se vypořádat se suchem?

     Země nejen v Evropě se potýkají s dlouhodobým nedostatkem vody v přírodě i pod povrchem. V Portugalsku dokonce zavírají vodní elektrárny. Sucho se zhoršuje i v Česku - největší sucho je momentálně v jižních Čechách, Polabí a severní Moravě. Lidé na jihu Moravy už musí vodou šetřit, vodohospodáři tam v několika obcích vydali doporučení nepoužívat pitnou vodu na napouštění bazénů a zalévání. V páteční 90´ČT24 se budeme ptát, jakými způsoby pomoci přírodě i zemědělcům. Ptejte se s námi i vy.

     27. 5. 2022 na ČT24
     Stopáž53 minut

     Zdražování energií pokračuje

     Růst velkoobchodní ceny energií předhání i ty nejpesimističtější prognózy. Společnosti proto opět zdražují své ceníky, některé už potřetí za tento rok. Spotřebitelé si tak nově mohou připlatit až o 150 % více. Vláda kvůli kritické situaci na trhu s energiemi schválila zákon, který zkracuje režim dodavatele poslední instance ze šesti měsíců na polovinu, a také uvažuje o rozdělení ČEZu na dvě firmy. Ptejte se s námi hostů čtvrteční 90´ČT24.

     26. 5. 2022 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Pětitisícový příspěvek na dítě – komu pomůže?

     Členové vlády řeší balíček pomoci kvůli vysoké inflaci. Ten obsahuje i jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě pro rodiny s ročním příjmem do 1 milionu Kč hrubého. Dle odhadů by tato finanční pomoc rodinám měla stát vyjít na 9,1 miliardy Kč - v Česku totiž žijí téměř 2 miliony dětí do 18 let.
     Je příspěvek 5000 Kč řešením současné situace? Komu pomůže? A komu ne? Ptejte se i vy a dívejte se na 90´ČT24!

     25. 5. 2022 na ČT24
     Stopáž53 minut

     Uprchlíci v Česku – stát mapuje situaci

     Od začátku války na Ukrajině získalo v Česku dočasnou ochranu již víc než 353 tisíc uprchlíků. Dle odhadů Ministerstva vnitra jich je nyní v tuzemsku zhruba 200 tisíc. Ukrajinští uprchlíci v Česku nejsou však rozmístění rovnoměrně. Nejvíc jich je Praze - úřady řeší, jak je rozdělit mezi kraje. Ministr vnitra Vít Rakušan kvůli tomu pravidelně jedná s hejtmany. Hlavním tématem dnešního jednání bylo školství.
     Jak se bude situace s uprchlíky dále řešit? Které kraje mají nejvíce volných kapacit - ubytovacích a školních? A budou se tam přesouvat někteří uprchlíci z Prahy? Ptejte se i vy a dívejte se na 90´ČT24!

     24. 5. 2022 na ČT24
     Stopáž83 minut

     Co jsou opičí neštovice a jak se šíří

     Opičí neštovice se dál šíří, případy nákazy hlásí 15 států, včetně sousedního Německa. Nejvyšší čísla – několik desítek infikovaných – mají Portugalsko, Španělsko a Velká Británie. Do Česka zatím podle Státního zdravotního ústavu nemoc nedorazila.
     Mezi lidmi se virus nepředává snadno, takže lékaře současné šíření nemoci ve vzájemně vzdálených kontinentech překvapuje.
     Změnil se původní virus opičích neštovic v agresivnější variantu? A jak před nemocí chrání očkování proti pravým neštovicím?

     23. 5. 2022 na ČT24
     Stopáž114 minut

     90′ ČT24

     Počasí — Stručný přehled témat — Začíná ekonomické fórum v Davosu — Vývoj vojenského konfliktu na Ukrajině — Situace zemědělců na Ukrajině — Obnova země po válce — Vysoká inflace v Česku — Ochrana krajiny v okolí soutoku Moravy a Dyje — Jak bude nová filharmonie v Praze vypadat

     22. 5. 2022 na ČT24

     90’ ČT24 na sociálních sítích

     Napište nám