90’ ČT24

Tvrdší tresty za podporu terorismu

Tvrdší tresty za podporu terorismu

Obsah dílu

Host: Jiří Jelínek

Části dílu
90 minut
Další díl
Jak se MF a podnikatelé připravují na start EET

Přehled dílů

83 minut

Kam a za jakých podmínek na zimní dovolenou?

Kam na zimní dovolenou? V pondělní 90´ČT24 zmapujeme podmínky pro turisty v oblíbených zimních destinacích jako je Rakousko, Itálie, Francie, ale také se podíváme do českých skiareálů. Plánujete pobyt v zahraničí nebo v tuzemsku a něco vám je nejasné? Zeptejte se našich hostů. Začínáme ve 20:10 na ČT24.
Premiéra pondělí 24. 1. 2022 na ČT 24
83 minut

90′ ČT24

Epidemie covid-19 v Česku sílí — Vývoj pandemie v Evropě — Boj proti šíření dezinformací — Rostoucí napětí na ukrajinsko-ruské hranici — Kriminalita v roce 2021 — Sněhové podmínky na horách — Příběhy slavných fotografií
Premiéra neděle 23. 1. 2022 na ČT 24
83 minut

Vesmírný dalekohled Jamese Webba

Vesmírný dalekohled Jamese Webba v pondělí dorazí do cíle – ten se nachází 1,5 milionu kilometrů od Země. Dalekohled bude následně čekat 5 měsíců testů a aktivace přístrojů. Nejlepší snímky by se mohly objevit půl roku po vypuštění do vesmíru.
Obří teleskop by měl dohlédnout do počátků existence vesmíru – tedy do doby, kdy se před 13,5 miliardami let formovaly první hvězdy a galaxie. Podle NASA by měl přímo pozorovat dosud neviděnou část prostoru a času.Tématu vesmírného dalekohledu Jamese Webba se budeme věnovat v pátečním Speciálu 90´ČT24.
Premiéra pátek 21. 1. 2022 na ČT 24
53 minut

Hromadná nehoda na D5

Měníme téma čtvrteční 90'ČT24!
Věnovat se budeme hromadné nehodě na D5, jízdám v zimním počasí, práci záchranářů.Silné sněžení zasáhlo vekou část Česka, meteorologové zároveň varují před náledím. Výstraha před sněžením platí do zítřejšího pozdního odpoledne, před námrazou do zítřejšího rána.A právě zřejmě počasí má na svědomí dnešní hromadnou nehodu u Žebráku na D5. Ve sněhové bouři se na 33 kilometru srazily čtyři desítky aut. Zranění utrpělo šest lidí.
Premiéra čtvrtek 20. 1. 2022 na ČT 24
83 minut

Dostupné bydlení v Česku

Náklady na bydlení v Česku rostou. Na 2,99 procenta se aktuálně vyhoupla úroková sazba hypoték. To je nejvyšší meziměsíční nárůst od roku 2003. Sazba vzrostla podesáté v řadě a podle analytiků bude růst i celý letošní rok. Realitní kanceláře popisují, jak klienti, kteří si dosud hledali vlastní bydlení, už kvůli nedostupné hypotéce nyní hledají nájemní byt. Jenže vzhůru míří i nájmy, hlavně ve větších městech. Jaká je cesta k vlastnímu, nebo nájemnímu bydlení v Česku bude mapovat večerní 90‘. Zajímat nás bude i výstavba nových bytů, nebo možnost družstevního bydlení.
Premiéra středa 19. 1. 2022 na ČT 24
53 minut

Komu letos poroste výdělek?

Zástupci zaměstnavatelů a odborů otevírají na dnešní tripartitě téma navýšení zmrazených platů ve veřejném sektoru. Odboráři chtějí mluvit hlavně o profesích, které nedostaly přidáno. Polepšili si naopak třeba policisté, hasiči nebo učitelé - i když méně než schválil předchozí kabinet. Úředníkům, nepedagogickým pracovníkům ve školství, hygienikům a dalším skupinám se platy pro letošek ale zmrazily. V úterní 90´ČT24 se budeme ptát, komu letos poroste výdělek? Ptejte se i vy.
Premiéra úterý 18. 1. 2022 na ČT 24

90’ ČT24 na sociálních sítích

Napište nám

Související pořady