Pastorální pouť Mgr. Juana B. I. Provecha i berlínské reálie Antonína Brouska v dokumentárním cyklu s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, V. Hájek a J. Večeřa

Obsah dílu

Přehrát vše

Juan Bautista Provecho pochází ze severního Španělska. Narodil se v Leónu a dětství prožil kousek za městem, na rodinné farmě. Kromě polí a vinic měli také množství dobytka, a tak Juan i jeho šest sourozenců pomáhali rodičům s hospodařením. Poté, co byl v roce 1997 vysvěcen na kněze, rozhodl se pro misie v Brazílii. Pobyl zde dva roky, když se dozvěděl, že jeho představený hledá výpomoc v tehdejším Československu. Do země se tehdy vraceli kdysi zakázaní řeholníci. Mnoho farností a památek bylo v naprosto dezolátním stavu.

Antonín Brousek je profesí soudce. Rád chodí do lesa a také překládá českou literaturu do němčiny. Je synem legendárního českého básníka Antonína Brouska, který emigroval i s rodinou v roce 1969 do Spolkové republiky Německo. Brouskovi mladšímu bylo tehdy sedm let. Dva roky rodina žila ve Stuttgartu a později v západním Berlíně.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2021
 ST AD HD
ŽánrDokument