Irena Hinterleitnerová, bytostně spojená s luminiscenční scénou, i novodobá Kréťanka Natálie Knorová v cyklu dobrých zpráv o lidech, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, M. Čapek a B. Ludvík

Obsah dílu

Přehrát vše

Do Atén, stejně jako k břehům Libye je to z největšího řeckého ostrova Kréta zhruba podobně daleko. Proto jsou asi tamní obyvatelé také vcelku stejně tolerantní k příchozím z Afriky jako ze staré, dobré Evropy. Natálie Knorová přišla do Řecka v roce 1995. Nejprve žila na Korfu, pak zamířila za svým manželem na Krétu. Zde našla svůj domov a zapojila se aktivně i do života krétské společnosti.

Životní příběh Ireny Otradovské, nyní Hinterleitner, by mohl mít hned několik názvů. Fotogenická žena, Luminiscenční žena, Tvář z výstavy, Tvář z viněty. Ano, tvář této ženy se dostala jak na výstavu fotografií v galerii Josefa Sudka, tak na vinětu populárního bavorského šnapsu. Irena žije v Bavorsku, pár set kilometrů od svého milovaného domova, kam se často vrací, ale zřejmě už nikdy nevrátí definitivně.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD
ŽánrDokument