Skleněný svět Dalibora Šípka a splněné hudební sny Cécile Boiffin v dokumentárním cyklu životních příběhů, které spojuje migrace. Připravili: M. Růžičková, H. Teislerová a P. Ulrich

Obsah dílu

Přehrát vše

Dalibor Šípek se narodil v Nizozemsku, ale od svých 11 let žije v Česku, kam se přestěhoval se svým otcem Bořkem Šípkem v okamžiku, kdy otec začal pracovat pro Pražský hrad a prezidenta Václava Havla. Od malička se Dalibor pohyboval ve sklárně, vystudoval fotografii, výtvarné umění a design na liberecké Technické univerzitě. Přestože je tu už víc jak 20 let, hovoří česky se silným přízvukem. Rád cestuje a často navštěvuje Holandsko, kde žije jeho matka a její rodina. Létá i za bratrem Milanem do Šanghaje, ale v tuto chvíli tráví nejvíce času ve sklárně – Glass studio Anežka, kterou zdědil po svém otci. Tady zúročuje svá výtvarná studia, vytváří nové návrhy a design pro sklářskou výrobu. A je to zase on, kdo fotí veškerou kolekci skláren do katalogů.

Francouzská bubenice Cécile Boiffin (Sésil Boafén) pochází z Paříže a hraje v podstatě na všechno, do čeho se dá udeřit rukou nebo paličkou. Jako hráčka na bicí nástroje ale ve Francii mnoho radosti a uspokojení nenašla. Štěstí pak hledala nejdříve v Německu, ale cesta ji nakonec zavedla až do východních Čech. Cécile odpověděla na inzerát, který si podala Komorní filharmonie Pardubice, a byť měla úplně jiné plány, zůstává v Česku už pětadvacet let.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD
ŽánrDokument