Česká návštěva francouzského Limoges a balkánský příběh Ireny a Milana Balabánových v cyklu s podtitulem kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, M. Čapek a H. Teislerová

Obsah dílu

Přehrát vše

Francouzské Limoges patřilo k městům, kam se posílalo za trest. Klasický výstrkov. Ale Iva Dubuissez tady žije už 8 let a rozhodně to tak nevnímá. Ve vzpomínkách z dětství se ji vybavuje její babička, která ji často recitovala báseň o Manon. A tak když se usadila ve Francii, bylo pro ni přirozené, že se její dcera bude jmenovat Manon. Navíc jedna z jejích dětských lásek se jmenovala Vincent a teď shodou okolností se její manžel jmenuje stejně. Vincent je četník a tím, že společně žijí na četnické stanici, jak je ve Francii obvyklé, je jejich život přece jen o něco organizovanější a netradičnější.

Bývalá Jugoslávie je rodnou vlastí Ireny i Milana. Se svými syny žijí v Olomouci, kde Milan vystudoval historii. Irena se jako kulturní antropoložka a pedagožka věnuje problematice integrace cizinců do české společnosti. Zároveň je ale i výtvarnicí a malířkou, která ve svém volném čase pořádá kurzy pro veřejnost.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument