Dokumentární série, jejímž společným jmenovatelem je migrace ve všech jejích podobách (2013)

Obsah dílu

Přehrát vše

Streetworker

László Sumegh se narodilna slovensko-maďarském pomezí. Jeho snem byla profese sociálního pracovníka, psychoterapeuta. Začínal na Slovensku, ale v 90. letech se přestěhoval do Prahy a stal se spoluzakladatelem projektu Šance. Je to v podstatě preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi, mladé lidi závislé na drogách, žijícími na ulici nebo ve velmi svízelných sociálních podmínkách. László je streetworker, který chodí po ulicích Prahy už 16 let! Šance je jeho nápad a dalo by se říci, že on a projekt šance jsou vlastně jedna osoba.

Cesta těla

Svérázný Američan David Franklin je jediný člověk, který u nás a možná i v celém bývalém východním bloku pořádá lekce japonského bojového umění, nebo lépe řečeno cvičení – šintaida.

V překladu to znamená nová cesta těla. David sem přijel zhruba před deseti lety jako host filmového festivalu Finále a zalíbilo se mu tady natolik, že se tu usadil natrvalo. Během let se v Plzni oženil a momentálně učí na Západočeské universitě. Zajímavý je především tím, že pořádá lekce šintaida, jehož je u nás jediným aktivním propagátorem. Má svoje žáky a pořádá semináře, na které zve lektory z celého světa. Na cvičení bere David občas i svojí malou dcerku. Komunikují spolu zvláštním způsobem. Ona česky, on anglicky. Kupodivu to funguje a rozumí si stejně, jako kdyby mluvili jedním jazykem.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST HD
ŽánrDokument