Magazín dobrých zpráv o lidech, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny (2012)

Obsah dílu

Přehrát vše

Život o tyči – Nikolaj Goroškov žije u nás osm let. Narodil se v Leningradě v rodině s velkým příběhem. Jeho dědeček byl generál, strýc náměstkem ministra obrany. Nicméně v roce 1934 byli popraveni, jejich hroby se Koljovi nikdy nepodařilo vypátrat. Během zatýkání rodina přišla o veškeré dokumenty a fotografie. V té době v Leningradě tekla v řece krev. Jeho babička byla odsunuta na deset let do Gulagu.

Maminka měla štěstí, dali ji k příbuzným – ještě neměla jedenáct let. Přežila blokádu Leningradu, přes velké problémy se jí podařilo vystudovat medicínu, nakonec se stala primářkou porodní kliniky. Naučila syna mnohému, co dnes předává sportovcům. Jak rozumět svému tělu, pracovat s myslí, učit se koncentraci. Pracuje u svých svěřenců i s půsty (dvakrát ročně týden bez masa), hledá různé cesty, jak je motivovat.

Tara Fuki je česko-polské duo zpívajících violoncellistek, které tvoří Dorota Bárová a Andrea Konstankiewicz-Nazir. Texty písní (většinu z pera Doroty Bárové) jsou zpravidla v polštině. Obě pocházejí ze severní Moravy, ale na ostravské konzervatoři se minuly. Setkaly se až v roce 2000 při studiu hudební vědy na filozofické fakultě v Brně. Jejich hudba je hudební improvizace na pomezí mnoha hudebních žánrů (vážná hudba, jazz, folk a jiné). Zpívají převážně polsky.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST
ŽánrMagazín