27 minut

8. červenec 2011

Obsah dílu

Jiří Hruška, průkopník potápění na Bali

Části dílu

00:25
Legenda o Jezerním králi
  05:45
  Jiří Hruška, průkopník potápění na Bali
   Z Hrdějovic a Českých Budějovic až na konec světa – tak by se dala nazvat životní cesta potápěče a cestovatele Jiřího Hrušky a jeho ženy Romany. Začínali skromně na chorvatském Jadranu a dnes jsou ve světě potápění, cestování i klidných dovolených skutečným pojmem.
   V Indonésii začínali kolem roku 1999 malou potápěčskou základnou na severovýchodním pobřeží Bali v Tulambenu. Hlavním lákadlem bylo potápění na legendárním vraku Liberty z druhé světové války. Základna měla skromné vybavení a bezporuchově fungovala jen díky solidaritě a vzájemné pomoci základen v okolí.
   V dalších letech Jiří Hruška nejen cestoval do atraktivních míst až po divokou Papuu, ale především se soustředil na rozšíření a zdokonalení služeb své cestovní kanceláře a agentury. Tvrdá práce přinesla brzy odpovídající ekonomické výsledky, které mu umožnily investovat do odvážného projektu vybudování resortu Deep blue v Selangu na Bali. Jde o prvotřídní komplex v atraktivní části skalnatého pobřeží na severovýchodě ostrova. Ve svahu citlivě umístěný areál je obklopen tropickou zelení a poskytuje na úrovni nejen ubytovací a stravovací služby. Pochopitelně nechybí dobře vybavená potápěčská základna a skvěle organizované cestovní služby se širokou nabídkou atraktivních zájezdů. K tomu je třeba připočíst všudypřítomný a vždy usměvavý domorodý personál, který se snaží splnit každé vaše přání.
   Přehrát celé video
   Stopáž27 minut
   Další díl
   15. červenec 2011

   Napište nám