A co děti, mají si kde hrát? Aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich tvůrcem (2005). Režie R. Tesáček

Ladislav Vostárek se narodil 29. dubna 1946 v Praze. Nejprve studoval střední chemickou školu, potom přestoupil na gymnázium. V roce 1985 absolvoval právnickou fakultu UK a získal doktorát. Od té doby pracuje jako právník. Během studií přispíval do kulturní rubriky deníku Mladá fronta. Působil jako organizační pracovník u několika rockových skupin, například u Progresu a u Františka Ringo Čecha. V roce 1977 založil s Oldřichem Říhou rockovou skupinu Katapult. V roce 1981 stál u zrodu skupiny Turbo. Úzce spolupracoval také s Vladimírem Kočandrlem a skupinou Ok Band. V posledních letech už se psaní textů nevěnuje.

Pokud se ptáte, kdo vložil do paměti národa verš „a co děti, mají si kde hrát?“ tak to byl právě JUDr. Ladislav Vostárek. Jeho několik souběžných aktivit ho přivedlo z prostředí hudební bohémy do světa paragrafů, ale ještě než k tomu došlo, zapsal se výrazně do historie naší populární hudby. Písnička AŽ – kde zmíněný verš zazněl, byla nejoblíbenější skladbou roku 1979 a přivedla Katapult až ke Zlatému slavíkovi.

Milan Lasica si se svým hostem vypráví o golfu, o skupinách Turbo a OK Band, o Richardu Kybicovi a Jiřím Vondráčkovi, Marcele Březinové. Uvidíme a uslyšíme první rapové náznaky z roku 1984 a dostaneme se až k posledním písničkám z roku 1993.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 4:3
ŽánrHudba