Toulavá kamera

8. prosinec 2013

29 minut

8. prosinec 2013

Obsah dílu

Vánoce v Třebízi — Betlém Horní Lideč — Jelení farma — Historické parníky — Expozice Rajské ostrovy — Kolem Petrovic

Části dílu

01:42
Třebíz
  Třebíz je nejen místem, kde přišel na svět spisovatel Václav Beneš Třebízský, ale taky si tu můžeme připomenout život v dobách našich předků. Obec totiž částečně funguje jako skanzen.
  05:58
  Velký betlém
   V Horní Lidči na samém východě naší země si už dva roky, a nejen na Vánoce, mohou návštěvníci prohlédnout neobvyklý velký betlém. Zabírá plochu bezmála dvou stovek metrů čtverečních.
   10:10
   Jelení farma
    Už jste se někdy octli uprostřed víc než stohlavého stáda jelenů, laní a kolouchů? Tenhle zážitek si můžete dopřát na farmě v Dětřichově u Jeseníku, kam vás zavedeme.
    14:27
    Historické parníky
     Výlety parníkem po Vltavě lákaly Pražany i návštěvníky hlavního města už před desítkami let. Na začátku druhé světové války se mohli svézt parníky, které se jmenují Vyšehrad a Vltava.
     18:45
     Rajské ostrovy
      Venku fouká studený vítr, sluníčko se ukáže jen zřídka, každý z nás určitě aspoň na chvíli zatouží po výletě do exotických krajů s modrou oblohou, teplotami o desítky stupňů výše než u nás a mořem na dohled. Co třeba některý z takzvaných rajských ostrovů?
      22:51
      Petrovickem po naučných stezkách
       Zlatým krajem bývalo Petrovicko na západě Čech. A to takřka doslova. Už ve 12. století tu na říčce Volšovce a Kepelském potoce drahý kov rýžovali. A dodnes tu najdeme i stopy po jeho získávání z podzemí.
       27:10
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        15. prosinec 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám