20. říjen 2013

Obsah dílu

Brána nebes v Předklášteří u Tišnova — Špillarovna v Peci pod Čerchovem — Klub přátel železnic Českého ráje — Křížové cesty na Šluknovsku — Pouskův mlýn v Mešně — Vltavské vyhlídky

Části dílu

01:37
Tišnov a okolí
  Městečko Tišnov bere většina návštěvníků jižní Moravy jako výchozí bod pro výlety do kouzelné krajiny Českomoravské vrchoviny. My se vás pokusíme přesvědčit, že návštěvu si zaslouží i město samotné a jeho nejbližší okolí. Začít můžeme jeho dávnou historií.
  05:59
  Špillarovna
   O tom, že v krásné krajině pod Čerchovem nemusíme obdivovat jen dílo paní Přírody, se přesvědčíme při návštěvě Pece pod Čerchovem.
   09:47
   Klub přátel železnic Českého ráje
    Časy, kdy železnici vládly parní lokomotivy, si připomeneme v Turnově. Společně navštívíme členy Klubu přátel železnic Českého ráje. Trochu ufuněné babičky jim učarovaly natolik, že je nejen rádi vidí zpátky na kolejích, ale když je potřeba, tak se pustí i do generální opravy.
    13:53
    Křížové cesty
     Na Šluknovsko se tentokrát vypravíme za zajímavým unikátem. Region totiž patří k místům s největší koncentrací křížových cest nejen u nás. Najdeme jich tu celkem čtrnáct.
     18:05
     Pouskův mlýn
      Víc než stovka mlýnů stávala kdysi v povodí řeky Úhlavy. Dokonce se prý říkalo, že řeka ani není řekou, že to si jen mlynáři mezi sebou posílají vodu z jednoho mlýnského kola na druhé.
      22:10
      Vltavské vyhlídky
       Vltava patří k symbolům naší země. Pro mnohé lidi bývala obživou, pro mnohé taky nepřítelem, když její vody zaplavovaly při budování přehrad krajinu i místa, kde stávaly domy. Bývala a stále je cílem milovníků romantických výletů podél vody.
       26:30
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        27. říjen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám