29 minut

18. srpen 2013

Obsah dílu

Slapy nad Vltavou — Villa Nova Uhřínov — Novohradské hory — Historie balónů — Plavba po Moravě — Tvrz Orlice

Části dílu

01:28
Sakrální památky
  Pokud vás pozveme na Slapy, budete nejspíš očekávat koupání či jiné vodní radovánky. Omyl, tentokrát se v téhle oblasti budeme toulat poměrně dávnou historií. Vydáme se za poznáním zajímavých sakrálních památek.
  05:37
  Skanzen Villa Nova
   V Orlických horách si dopřejeme výlet do středověku. Nabídnou nám ho ve skanzenu Villa Nova v Uhřínově. Vyrostlo v něm několik stavení, která připomínají život na venkově před řadou století.
   09:50
   Novohradské hory
    Novohradské hory okouzlují všechny návštěvníky člověkem jen málo poznamenanou přírodou. V bývalém hraničním pásmu zanikla ve druhé polovině minulého století řada osad a lidí se tu kromě vojáků vskutku moc nepohybovalo.
    14:10
    Výstava o balónovém létání
     Je to už 230 let, kdy se k obloze vznesl první balón poháněný horkým vzduchem. Věděli jste, že úplně prvními pasažéry ovšem nebyli lidé, nýbrž beran, kachna a kohout? Možná ne, ale legendární bratry Montgolfiéry znáte určitě všichni.
     18:27
     Plavba do Litovle
      Milovníky vody potěšíme plavbou po řece Moravě. Vybrali jsme tentokrát část úseku mezi Hanušovicemi a Olomoucí. Naše trasa povede chráněnou krajinnou oblastí Litovelské Pomoraví, kde nás čeká krásná příroda.
      22:42
      Tvrz Orlice
       Na východě Čech, na kraji Letohradu, vás pozveme k prohlídce staré tvrze Orlice. Vyrostla pravděpodobně na konci 13. století, o zhruba tři stovky let později byla přestavěna na renesanční zámek. Poté, co se panstvo odstěhovalo, začala sloužit hospodářským účelům.
       26:47
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        25. srpen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám