Toulavá kamera

14. červenec 2013

29 minut

14. červenec 2013

Obsah dílu

Česká Kamenice — Minimuzeum másla a chleba — Na kole podél Radotínského potoka — Železniční modelář Jan Bartoň — Baťův institut — Hora Krudum

Části dílu

01:24
Česká Kamenice
  Česká Kamenice patří k hodně starým městům. První zmínku o ní bychom našli už ve 14. století. A při procházce centrem i jeho okolím si dlouhou historii můžeme připomenout doslova na každém kroku.
  05:39
  Muzeum másla
   Když Vlastimil Hyška objevil na půdě rekonstruovaného domu starou odstředivku na mléko, nejspíš ani jeho nenapadlo, že se právě začalo rodit muzeum másla. V počátku měl jen v plánu vnoučatům předvádět, jak se dřív mléko zpracovávalo a jak náročné bylo vyrobit máslo.
   09:34
   Na kole z Radotína do Kosoře
    Pokud si myslíte, že vypravit se na cyklovýlet v hlavním městě je nemožné nebo snad málo zajímavé, vyvedeme vás z omylu. Do sedla se vyhoupneme u radotínského nádraží a vyrazíme na trasu podél Radotínského potoka.
    13:57
    Železniční modelář
     Pokud patříte mezi milovníky železnice a zejména parních mašin, pak byste si neměli nechat ujít výlet do Podhrádí nedaleko Bakova nad Jizerou. Právě tam totiž navštívíme železničního modeláře Jana Bartoně.
     18:10
     Baťovy expozice
      Máte pocit, že o Tomáši Baťovi víte už všechno? Při návštěvě nově otevřených expozic ve Zlíně určitě zjistíte, že máte pořád co objevovat. Expozice souhrnně nazvané „Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost“ mapují vývoj Baťova impéria od konce 19. století až do znárodnění.
      22:25
      Hora Krudum
       Slavkovský les prý býval vždy oblastí tajemnou a bezpečno v něm nikdy pro kupce putující po obchodních stezkách moc nebývalo. Jedna z takových cest vedla i kolem hory Krudum. O té se říká, že má zelenou hlavu, stříbrné srdce a zlatou patu.
       26:33
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        21. červenec 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám