Toulavá kamera

12. květen 2013

30 minut

12. květen 2013

Obsah dílu

Městská památková zóna Trávníky — Modelář Stanislav Vrška — Archeopark pravěku — Plavba z Davle do Štěchovic — Sedlářství, brašnářství a čalounictví — Vlastivědné muzeum ve Slaném

Části dílu

01:30
Poznávací okruh Trávníky
  V Železném Brodě budeme obdivovat krásné roubené chalupy v městské památkové zóně zvané Trávníky. Místní jí také říkají vesnice ve městě. Jako by se tu zastavil čas. Takřka pohádkovými zákoutími nás provede poznávací okruh.
  05:46
  Model Třebíče
   K odpočinku se po odchodu do důchodu rozhodně neuchýlil Stanislav Vrška z Třebíče. Pustil se do modelařiny. Vytvořil zmenšený model Strahovského kláštera, pak třebíčského zámku a pustil se i do světoznámého místního židovského ghetta.
   09:57
   Archeopark ve Všestarech
    O pár tisícovek let zpátky proti proudu času se přeneseme v archeoparku ve Všestarech na Královéhradecku. Nečeká nás tam žádná nudná expozice, jsme zváni do pravěké vesnice a můžeme se zapojit do dění.
    14:21
    Ke Štěchovicím po vodě
     Potěšila by vás romantická plavba po Vltavě? Pak se vydejte s námi z Davle směrem ke Štěchovicím. Co nás čeká? Nejprve starý kostel svatého Kiliána, jediný tohoto jména u nás. A pak elektrárna.
     18:51
     Sedláři z Křemže
      Dřív se sedláři starali hlavně o koňská sedla. Jenže koní, kteří jejich výtvory potřebují, postupem času ubylo, a tak si musejí hledat i jiné uplatnění. Zdeněk a Patrik Sládkové z Křemže spojili hned tři tradiční řemesla – sedlářství, brašnářství a čalounictví.
      23:11
      Muzeum ve Slaném
       Za historií města Slaný se vypravíme do tamního muzea. Připomeneme si, že u jeho zrodu, stejně jako u vzniku divadla a knihovny, stál místní učitel, dramatik i spisovatel Václav Štech.
       27:31
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        19. květen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám