Toulavá kamera

5. květen 2013

29 minut

5. květen 2013

Obsah dílu

Katedrála sv. Václava v Olomouci — Kovářská rodina Rálišů — Památník Bible kralické — Na kole kolem Plzně — Boučkovo loutkové divadlo — Zubrnická museální železnice

Části dílu

01:21
Katedrála svatého Václava
  Do hodné dávné historie se přeneseme v Olomouci. Navštívíme tamní Václavské náměstí, které zdobí jedna z nejkrásnějších novogotických katedrál u nás. Je zasvěcena patronovi naší země svatému Václavovi.
  05:29
  Kovárna u Rálišů
   Už po generace se v rodině Rálišů v Pardubicích dědí kovářské řemeslo. A mistry jsou páni kováři zejména v kování koní. Však taky jejich rukama prošla i celá řada dostihových koní, vítěze tuzemského nejslavnějšího dostihu nevyjímaje.
   09:38
   Bible kralická
    Bible kralická je prvním českým překladem Bible. Vydána byla za časů českých bratří, světlo světa spatřila na konci 16. století v jejich tajné tiskárně, která fungovala v Kralicích. Bible byla vytištěna v šesti dílech.
    14:03
    Okolím Plzně na kole
     Kolem západočeské metropole Plzně se tentokrát projedeme na kole. A připomeneme si, že se o naší zemi říká, že je zemí s největším počtem rozhleden. Navštívíme hned dvě, které už toho hodně pamatují.
     18:26
     Boučkovo loutkové divadlo
      Dřevění herci nám předvedou svůj um při návštěvě Boučkova loutkového divadla v Jaroměři. Radost malým i velkým divákům rozdávají v malé roubené chaloupce už od roku 1928, kdy ji nechal vystavět tehdejší principál Rudolf Bouček.
      22:48
      Parní vodárna ve Střekově
       Všechny milovníky parních strojů určitě potěší prohlídka vodárny na nádraží v Ústí nad Labem - Střekově. Ještě před deseti lety nikdo ani netušil, že se víc než sto let staré zařízení dochovalo, objevil ho náhodou jeden zvědavec.
       26:56
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        12. květen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám