Nahrávám video

13. leden 2013

Obsah dílu

Šluknovský zámek — Cínoví vojáčci v Jaroměři — Sportsmeni v zemích českých — Bublava — Čechova stodola — Klenovická keramika

Části dílu

01:32
Šluknovský zámek
  Šluknovský zámek patří mezi památky, které můžete navštívit celoročně, tedy i teď v zimě. Stavět se začal v roce 1566, na jeho výzdobě zjistíte, jak se tu střídali majitelé. Arnošt ze Šlejnic, Mansfeldové, Ditrichštejnové, ale také Harrachové.
  05:41
  Výroba cínových vojáčků
   Cínoví vojáčci dokázali a stále dokáží rozdávat radost klukům všech věkových skupin. Kdysi bývali především oblíbenou hračkou těch nejmenších, dnes si jich užívají spíš ti odrostlejší, kteří je sbírají.
   09:57
   Sportsmeni v Národním památníku
    Víte, jakým sportům holdovali naši předci ve druhé polovině 19. století, v časech, které ještě patřily habsburské monarchii? Nebo to, kdy se začali sdržovat turisté a kdy se mohli projít po prvních značených cestách?
    14:12
    Bublava - Klingenthal
     Bublava v Krušných horách bývala místem horníků, tkalců a výrobců nástrojů. Dnes je tahle obec i její okolí především cílem turistů. Obdivovat přírodu i zajímavá místa můžete na kole, pěšky, ale taky na běžkách. Coby kamenem dohodil to máte i k německým sousedům.
     18:31
     Čechova chalupa
      Výprava do českého historie nás čeká v Bukové u Příbrami. Paní Helena Petáková přišla na to, jak v praxi uplatnit Komenského myšlenku o škole hrou. Starou stodolu proměnila v místo, kde se malí školáci zábavnou formou poučí a ještě k tomu si i vyzkouší svou šikovnost.
      22:50
      Klenovická keramika
       Práce s hrnčířským kruhem je velkou láskou paní Ivany Tesárkové z Klenovic na jihu Čech. Oblíbila si ji už v kroužku, který navštěvovala na vysoké škole, později si hrnčířský kruh i pec pořídila domů. Vytvořila si své vlastní dekory a z lásky k místům, kde žije, nazvala svou keramiku Klenovickou.
       27:06
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        20. leden 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám