19. únor 2012

Část: Hvězdy a Růže

Obsah dílu

Hvězdárna a planetárium s pobočkou na Kleti — Obora v Horních Lysečinách — Osada Ramzová — Čalounictví a sedlářství manželů Rekových — Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou — Metalová cesta v Mladé Boleslavi

Části dílu

01:17
Hvězdy a Růže
  V českobudějovické hvězdárně a planetáriu připravili výstavu o tom, co měli s hvězdami společného slavní páni z Rožmberka. A asi málokoho překvapí, že osvícení šlechtici Vilém a Petr Vok sledovali a také podporovali práci slavných badatelů.
  05:13
  Jeleni v Krkonoších
   Víte, že paroží jelena může vážit i dvacet kilogramů a že ho příroda nevymyslala jako zbraň do soubojů, jak si mnozí z nás myslí? Už jste někdy viděli spodní řezáky, kterými jeleni dokáží loupat kůru ze stromů jako dlátem?
   08:59
   Ramzová
    Využití sněhové nadílky nabízejí všem jejím milovníkům nejen Krkonoše nebo Beskydy, ale také Jeseníky. My si tentokrát budeme zimních radovánek užívat v Ramzové a jejím okolí.
    12:50
    Velorex džínový
     Manželé Rekovi z Oldřichova u Písku se živí šitím oblečků. Nunto ovšem dodat, že jsou to obleky trochu neobvyklé, poměrně rozměrné a nedělají v nich parádu slečny či mladí muži, ale naopak hodně letitá vozítka.
     16:36
     Muzeum hraček
      Říká se, že ten, kdo si hraje, nezlobí. Jestli to opravdu platí, to si můžete na vlastní kůži vyzkoušet v Benátkách nad Jizerou. Muzeum hraček na tamním zámku láká děti i dospělé. Je výsledkem čtyřicetileté sběratelské vášně Jiřího Fialy.
      20:20
      Metalová cesta
       Mladou Boleslav proslavily především automobily značky Škoda. Ale rozhodně to není to jediné, čím se může město pochlubit. Přesvědčí nás o tom naučná stezka Metalová cesta, která na čtyřech kilometrech nabídne hned patnáct zastavení.
       24:10
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        26. únor 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám