12. únor 2012

Obsah dílu

Bartošovice v Orlických horách — Galerie veteránů — Výstava Veselí kostlivci — Kartáčnictví Slepánek — Dům umění ve Znojmě — Mince zemí Koruny české — Cvikov

Části dílu

01:06
Bartošovice v Orlických horách
  Sníh konečně zavítal i do nižších poloh, ale nejvíc si ho přece jen užívají na horách. My vám nabídneme výlet na běžkách v Orlických horách, u Bartošovic.
  04:54
  Galerie veteránů
   Motokrosové stroje, ale i další motocykly české výroby nás čekají v nově otevřené Galerii veteránů otce a syna Bártových. Navštívíme ji v Chlumčanech na Plzeňsku.
   08:39
   Veselí kostlivci
    Kalendář podzimního a zimního období je celkem bohatý na různé svátky. Advent vrcholící Vánoci patří k těm neočekávanějším. Všichni známe zvyky, které k tomuto období patří u nás. Jak se tyhle svátky slaví v jiných koutech naší planety, o tom víme většinou pramálo.
    12:27
    Kartáčník Alois Slepánek
     Takový ručně vyrobený kartáč nebo smeták by určitě přivítala každá hospodyňka. Pořídít byste si ho mohli v Brodku u Konice v Olomouckém kraji. Tam totiž provozuje kartáčnické řemeslo Alois Slepánek.
     16:11
     Jihomoravské muzeum
      Z návštěvy Znojma si tentokrát odvezeme především umělecké zážitky. Vydáme se do dvou ze šesti objektů Jihomoravského muzea.
      19:49
      Cvikov
       Cvikov bývá nazýván jednou z bran do Lužických hor. Historické prameny ho zmiňují už ve ze 13. století, kdy na obchodní stezce z čech do Žitavy stávala osada Czwikaya.
       23:37
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        19. únor 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám