Nahrávám video

20. únor 2011

Obsah dílu

Jiřetín pod Jedlovou — Národní technické muzeum — Šperkař Hanuš Lamr — Rokytnice v Orlických horách — Muzeum lidových řemesel v Horažďovicích — Zámek Český Krumlov

Části dílu

01:35
Jiřetín pod Jedlovou
  Městečko Jiřetín pod Jedlovou vzniklo v 16. století. Jeho založení souviselo s objevením stříbrných rud. Vedle těžby město živily také tkalcovské stavy. Dnes je Jiřetín především častým cílem turistů. Ty lákají například typické podstávkové domy.
  05:15
  Národní technické muzeum
   Právě v těchto dnech se opět pro návštěvníky otevřelo po velké rekonstrukci Národní technické muzeum. Na pražské Letné sídlí od konce druhé světové války a na své si v něm přijde snad každý. Staré expozice byly upraveny a rozšířeny a milovníky světa techniky čekají také některé nové.
   09:10
   Šperkař Hanuš Lamr
    Šperky, které připomínají přírodu a sochy, které s ní dokonale splývají. To všechno si prohlédneme v malostranské dílně šperkaře Hanuše Lamra. K tvůrčí činnosti se dostal už v dětství. Pocházel z kumštýřské rodiny a zděděný talent nenechal zahálet.
    12:55
    Rokytnice v Orlických horách
     Rokytnice v Orlických horách je v zimě oblíbeným cílem příznivců lyžování. My vyzkoušíme patnáctikilometrovou trasu pro běžkaře vedoucí k osadě Neratov. Ale nejprve se porozhlédneme po samotné Rokytnici, která vznikla už někdy na konci 13. století jako havířská osada.
     16:49
     Muzeum lidových řemesel v Horažďovicích
      O životě obyčejných venkovských lidí v časech našich babiček a prababiček se toho hodně dozvíme při návštěvě muzea v Horažďovicích. V tamní expozici lidových řemesel si nejen prohlédneme, ale také vyzkoušíme celou řadu předmětů.
      20:34
      Zámek Český Krumlov
       Prohlídkové okruhy českokrumlovského hradu a zámku nabízejí nepřeberné množství vzácných předmětů. Přesto jich ještě spousta zůstává ukrytá v depozitářích. Zajímá vás, na co se máte těšit?
       24:19
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        27. únor 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám