Toulavá kamera

8. srpen 2010

27 minut

8. srpen 2010

Obsah dílu

CHKO Broumovsko — Podkrkonošský zoopark v Chomutově — Plavba po Jizeře — Zámek Bechyně — Ruční papírna — Naučná stezka Zahrady u Českého Brodu

Části dílu

01:16
CHKO Broumovsko
  Trošku náročnější výšlap nás čeká po hřebenech vrcholků na Broumovsku. Projdeme si desetikilometrovou trasu od polských hranic až ke kapli Hvězda, která se může pochlubit původním turistickým značením vyrytým do skal.
  05:07
  Podkrkonošský zoopark v Chomutově
   Pocit pobytu v divoké přírodě můžete mít při procházce Podkrušnohorským zooparkem v Chomutově. Coby pětatřicátník patří k našim nejmladším zoologickým zahradám, ale svou rozlohou všechny konkurenty trumfne.
   09:05
   Plavba po Jizeře
    Zkušení vodáci by možná dali přednost divočejšímu prostředí, pro začátečníky nebo rodiny s dětmi je ale zhruba desetikilometrový úsek Jizery začínající u Malé Skály úplně ideální. Nemusí se bát divoké vody a mohou si prohlédnout okolí.
    12:57
    Zámek Bechyně
     K nejslavnějším obdobím zámku v jihočeské Bechyni patří období, kdy patřil Petru Vokovi. Ten totiž nechal v módním renesančním slohu přestavět původní gotický hrad ze 13. století a dopřál mu i honosnou výzdobu.
     16:58
     Ruční papírna
      Marcela Davidová se do výroby papíru pustila při mateřské dovolené. Hmotu tvořila v kuchyni v mixéru a lila ji ve vaně do síťky proti mouchám. Svým nadšením nakazila manžela a začali výrobu rozšiřovat.
      20:42
      Naučná stezka Zahrady u Českého Brodu
       V Zahradách nedaleko Českého Brodu na Kolínsku se projdeme po několikakilometrové naučné stezce. Její nenáročný terén si užijí i děti a děti se podílely i na pěti informačních tabulích stezky.
       24:24
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        15. srpen 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám