Nahrávám video

28. únor 2010

Část: Muzeum Moto&Velo Přerov nad Labem

Obsah dílu

Krajinou barona Ringhoffera — Voskové muzeum na Karalštejně — Velké Karlovice — Muzeum Moto&Velo Přerov nad Labem — Památník Velké Moravy — Na lyžích po Frymburku

Části dílu

01:18
Krajinou barona Ringhoffera
  V Ladově kraji, tedy ve středu Čech mezi Velkými Popovicemi, Mirošovicemi a Kamenicí, jsme se zastavili poměrně nedávno. Dnes nás tam nepřilákaly osudy Ladova kocoura Mikeše, ale vzpomínky na jednoho z majitelů tamního panství barona Františka Ringhoffera.
  04:58
  Voskové muzeum na Karlštejně
   Už přes deset let se hrad Karlštejn těší vybrané společnosti významných osobností dávné i nedávné historie. Právě tak dlouho totiž existuje muzeum voskových figurín, které založil Zdeněk Kočík. Pro tenhle nápad se nadchl ještě mnohem dřív, ale nějakou dobu trvalo, než zjistil, jak ho realizovat a vytvořil tým autorů.
   08:34
   Velké Karlovice
    Velké Karlovice určitě nepatří k nejstarším obcím u nás, k největším ale ano. Najdete je v podhůří na rozhraní Beskyd a Jeseníků. Nejprve se po nich a také po okolí porozhlédneme z třicetimetrové rozhledny Súkenická.
    12:13
    Muzeum Moto&Velo Přerov nad Labem
     Především příznivci stojů na dvou kolech si přijdou na své v malém muzeu Tomáše Moravce v Přerově nad Labem. Čekají tam na ně desítky bicyklů i motocyklů. A mezi nimi celá řada opravdových vzácností.
     15:51
     Památník Velké Moravy
      Ve Starém Městě u Uherského Hradiště si prohlédneme Památník Velké Moravy. Jak už jeho název napovídá, vypravíme se do časů první říše západních Slovanů na našem území.
      19:29
      Na lyžích po Frymburku
       Krásnou zimní přírodu a také spoustu možností ke sportovnímu využití nabízí okolí městyse Frymburk na jihu Čech. Začneme alespoň vyprávěním v časech, kdy lyže i sáně sloužily k čistě praktickým účelům – dopravě a práci.
       23:02
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        7. březen 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám