27 minut

24. květen 2009

Obsah dílu

Balóny — Koněpruské jeskyně — Klášter Nová Říše — Pevnost Smečno — Milované dítky — Hrad Sovinec

Části dílu

01:17
Hrad Sovinec
  Hrad Sovinec na okraji Nízkého Jeseníku byl založen někdy před rokem 1348 příslušníky rodu Hrutoviců. Ti se označovali i jako "páni ze Sovince".
  05:09
  Milované dítky
   V Jindřichově Hradci zavítáme do zámecké galerie. Vítat nás budou Milované dítky – ale jen obrazně. Jde totiž o výstavu, která mapuje, jaké to bylo být šlechtickým dítkem. Ale i rodičem.
   08:48
   Pevnost Smečno
    Nedaleko Prahy ve Smečně zavítáme do řopíku – tak se označují bunkry, které měly hlavně obrannou funkci. Do Pražské čáry patřilo přes 900 objektů, které se táhly od Mělníka až po Slapy, zachovalo se jich 45, protože většina byla vyhozena do povětří nebo byly zabetonovány.
    12:38
    Klášter Nová Říše
     Jedním z našich cílů se stane premonstrátský klášter v Nové Říši na Vysočině. Tenhle řád stavěl sakrální stavby vždy ve dvojicích: pro ženy a pro muže.
     16:26
     Koněpruské jeskyně
      Bylo tady kdysi moře, dneska v těchto místech narazíte na jeskynní komplex, který je svým podzemním dvoukilometrovým systém chodeb nejdelším jeskynním komplexem u nás.
      20:19
      Balóny
       Tečka toulání s kamerou po Česku by nám mohla klidně teď uletět. A to proto, že jsme se vypravili k rodině Adámkových do Tábora. Rodině balonářské.
       24:19
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        31. květen 2009

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám