26 minut

22. březen 2009

Část: České Budějovice

Obsah dílu

Tismice — Sklářka — Muttichovy značky — Krušnohorské hračky — České Budějovice — Arabela

Části dílu

01:16
Tismice
  Tismice jsou obcí nedaleko Českého Brodu. A to, že se Toulavá kamera našla cestu i sem, je dáno tím, že skrývají jednu z nejkrásnějších románských památek v naší zemi.
  04:52
  Muttichovy značky
   Jméno Kamilla Mutticha asi mnohým z vás moc neřekne. A přitom, kolikpak lidských životů už zachránil! Kdoví.
   08:37
   Sklářka
    V Dobré Vodě u Hartmanic žije paní Vladimíra Tesařová, která se už víc než dvacet let zajímá o sklářství, kterému upsala své srdce a taky volné chvíle. Má za sebou zdařilou produkci plastik i oltářů nebo křížové cesty.
    12:02
    České Budějovice
     Legenda praví, že město České Budějovice vděčí za svoje jméno Budivojovi, který tady založil vesnici; jiná pak vypráví o tom, jak se král Přemysl Otakar II. při lovu ve zdejších hvozdech dozvěděl o narození syna a z radosti tu založil Boží stánek a město.
     15:52
     Krušnohorské hračky
      Manufaktura Sonji Vydrové je tou poslední dílnou, kde drží dlouholetou tradici hračkářů na Krušnohorsku. Louskáček a kuřáček jsou přitom těmi typickými výrobky krušnohorských řezbářů.
      19:41
      Arabela
       Skončíme pohádkově. Skončíme v Brně. Svět pohádek totiž zavládl v Letohrádku Mitrovských. V Brně tak odstartovalo putování unikátní kolekce pohádkových kostýmů a rekvizit úspěšného seriálu Československé televize Arabela.
       23:40
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        29. březen 2009

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám