Obsah dílu

Přehrát vše

Toulcův Dvůr

Toulcův Dvůr Pak se přeneseme do centra ekologické výchovy. Místo to bude poněkud zvláštní – proti očekávání ho totiž najdeme téměř uprostřed sídliště, navíc sídliště pražského. Navštívíme Toulcův dvůr v Hostivaři. František Toulec byl známý hospodář, který zde na špejcharu založil právě tento statek. My vás jím provedeme a podíváme se třeba na Archu Noemovu nebo se projdeme zajímavými mokřady a lužními lesy.

MapaToulcův Dvůr
videoToulcův Dvůr
...
video video

Toulcův Dvůr

Vlasta Burian

Vlasta Burian V Praze zůstaneme i v další reportáži. Letos je to totiž 115 let, co se narodil král komiků Vlasta Burian. Muzeum pana Wolfa, milujícího vůni starého celuloidu s filmy pro pamětníky, jsme vám už představili. Do Braníku se za ním vypravíme ještě jednou a o Vlastu Burianovi se dozvíme snad všechno. Možná i věci, o nichž jste vůbec nevěděli.

MapaVlasta Burian
videoVlasta Burian
...
video video

Vlasta Burian

Lesní rezervace v Bílé Strži

Lesní rezervace v Bílé Strži Zvláštní povolení jsme potřebovali pro natočení dalšího zatoulání. Dostat se totiž do lesní rezervace Bílá strž na místa, kam noha návštěvníka běžně nevstoupí, bylo poučným potěšením i pro nás. Rezervaci najdete na Šumavě poblíž Bílého potoka, který zde vytváří jedinečné i jediné šumavské vodopády. Nejstarší stromy už něco pamatují, rostou zde už téměř tři sta let a vytvářely původní šumavský prales. A i na ně se stočí řeč.

MapaLesní rezervace v Bílé Strži
videoLesní rezervace v Bílé Strži
...
video video

Lesní rezervace v Bílé Strži

Muzeum v Hlinsku

Muzeum v Hlinsku V předposlední reportáži se pak podíváme do míst, která do roku 1989 oficiálně neexistovala. Narazili jsme na ně nedaleko znojemského Šatova. Věřili byste, že pod téměř poetickými názvy jako třeba Úvoz nebo Zahrada jsou ukryty vojenské bunkry? Stavět se začaly v roce 1938 a sedmdesát let tvořily součást šatovského okolí. Tvoří ho i dnes. Železná opona šatovských bunkrů z let nedávných tak může být i dobrým cílem výletu.

MapaMuzeum v Hlinsku
videoMuzeum v Hlinsku
...
video video

Muzeum v Hlinsku

Botanická zahrada Tábor

Botanická zahrada Tábor Toulání zakončíme v druhé nejstarší botanické zahradě v Česku. Stačí se vypravit do Tábora – tam totiž oslavila své 140. narozeniny. Rozkvetlou a opečovávanou zahradu nám ukáže její vedoucí pan Kacerovský. Koukat bude na co: od masožravek až po skleníky s různými sukulenty nebo židli pro tchyni. Stačí jen dívat se a poslouchat, nic netrhat a neničit.

MapaBotanická zahrada Tábor
videoBotanická zahrada Tábor
...
video video

Botanická zahrada Tábor

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3