Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Hrad Loket

Hrad Loket Navštívíte-li s Toulavou kamerou nějaký hrad nebo zámek, pak většinou proto, abyste spolu s námi obdivovali třeba architekturu. Naše první reportáž bude ale jiná – pozveme vás na hrad Loket, kde můžete ze sklepení bývalého vězení slyšet nářky a zoufání. A proč to? O tom, a nejen o tom – nám bude vyprávět průvodkyně Marcela Lojdová. A proč tolik úpění? Projděte s námi expozicí Útrpného práva – a uvidíte – možná i skřeta.

MapaHrad Loket
videoHrad Loket
...
video video

Hrad Loket

Kolotoč

Kolotoč Od potrestaných a odsouzených přejdeme k jinému, příjemnějšímu tématu. Povozíme se totiž na kolotoči, a to kolotoči výjimečném. Je mu téměř 112 let, najdete ho na pražské Letné a právě teď prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Památkář Karel Ksandr nám bude vyprávět „životní“ příběh téhle oblíbené dětské hračky.

MapaKolotoč
videoKolotoč
...
video video

Kolotoč

Stopy Jiráskovy

Stopy Jiráskovy Pak se vydáme po stopách Jiráskových a putovat budeme až na hřeben Broumovských stěn, k Hvězdeckému kostelíku. Než tam ale dostoupáme, zastavíme se v Křinicích, kde koukat bude na co. Od sakrálních plastik až po ojedinělý statek nebo Bránu času. Krásu celého pohledu, který se nám naskytne, pak umocní Dientzenhoferova barokní pískovcová kaple. Starosta Křinic pan Šleis nám ukáže a poví víc.

MapaStopy Jiráskovy
videoStopy Jiráskovy
...
video video

Stopy Jiráskovy

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum Po dlouhé cestě nám vytrávilo a za dobrým pivem se ze severu Čech vydáme do Plzně. Když se jednou v zapomenuté nádobě našel zkvašený mok, zjistilo se, že se dá pít pro svou nezaměnitelnou chuť a říz. V Plzni, v Muzeu piva, podobných příběhů znají víc, a nejenže se s námi o ně podělí, přiblíží nám i historii výroby piva a pochlubí se pivovarem současným.

MapaPivovarské muzeum
videoPivovarské muzeum
...
video video

Pivovarské muzeum

Krokodýlí farma

Krokodýlí farma Minulý týden jsme končili na papouščí farmě, naše poslední reportáž bude o farmě krokodýlí. Tu jsme objevili ve Chvalšinách u Českého Krumlova. Nebezpečný koníček přerostl u pana Procházky ve velkou zálibu a tak se může pochlubit patnácti druhy krokodýlů – a k úplnému štěstí mu jich chybí ještě osm – pak bude mít sbírku kompletní. A co taková láska ke zvířatům obnáší – i to se dozvíte, budete-li se dívat.

MapaKrokodýlí farma
videoKrokodýlí farma
...
video video

Krokodýlí farma

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3