Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Frýdlant

Frýdlant Pokud nevíte, kam se vrtnout o víkendu nebo v průběhu prázdnin, pak vám pomůžeme. Jeďte se podívat do Frýdlantu na severu země. Zdejší dominantu představuje ojedinělé spojení středověkého hradu s renesančním zámkem. Jde přitom o jeden z našich nejvýznamnějších památkových celků. Najdete tam mimo jiné zřejmě jediný autentický portrét Albrechta z Valdštejna.

MapaFrýdlant
videoFrýdlant
...
video video

Frýdlant

Železniční muzeum

Železniční muzeum V dalších minutách se vrátíme do doby, kdy na železnici kralovala pára. Zajedeme si totiž do železničního muzea českých drah, největšího svého druhu u nás. Najdete je v Lužné u Rakovníka. Letos si tu připomínají velkou událost. Před 150 lety byla založena Buštěhradská dráha, které kdysi trať z Lužné patřila.

MapaŽelezniční muzeum
videoŽelezniční muzeum
...
video video

Železniční muzeum

Květinová výstava

Květinová výstava Olomouc znají naši zahrádkáři jako místo konání největší tuzemské květinové výstavy Flora. Rozkvetlé jaro sice už je za námi, ale v olomouckých parcích je toho k obdivování stále dost. Ústřední alej zdobily desetitisíce tulipánů a v botanické zahradě na vás čeká na 400 druhů růží. Když se k tomu přidají čtyři skleníky s tropickými a subtropickými rostlinami, máme program na celý den.

MapaKvětinová výstava
videoKvětinová výstava
...
video video

Květinová výstava

Kamenné řady u Kounova

Kamenné řady u Kounova Zajímají vás záhady a tajemství? Pokud ano, tak se s námi vydejte za tajemnými pozůstatky našich prapředků. V zalesněné pahorkatině nedaleko Loun se dochovaly památky na pravěké osídlení už ze starší doby kamenné. Řadu otázek stále vyvolávají kamenné řady u Kounova. Jejich původ i účel se stále nedaří spolehlivě objasnit.

MapaKamenné řady u Kounova
videoKamenné řady u Kounova
...
video video

Kamenné řady u Kounova

Zpracování železa

Zpracování železa V poslední reportáži se dozvíme, jak se v časech dávno minulých vyrábělo a zpracovávalo železo. V oblasti Moravského krasu budovali železářské pícky už staří Keltové a Germáni dávno před Kristem. A navázali na ně Slované. Společně se podíváme do Staré huti v Josefově, která jako národní technická památka nese svědectví o umu a pracovitosti našich předků.

MapaZpracování železa
videoZpracování železa
...
video video

Zpracování železa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3