Přehled dílů

16
alternative text

Z Náplavky k farmáři Němcovi

Farma založená v roce 1990 vychází z nejstarší tradice českého venkova, klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které kombinuje se staletým umem a dovednostmi selského stavu.

alternative text

Na kuřecí farmu Loužná

Původně zemědělský areál koupili dnešní majitelé v roce 2004, přestavěli ho a tak vybudovali první chov a výkrm drůbeže spojený zároveň s vlastním zpracováním

alternative text

Na ovčí statek Brníčko

Skutečná rodinná farma, i když Michal Hrdlička má radši slovo „statek“ a on sám je „hospodář“.

alternative text

Prasata ze Sasova

Josef Sklenář svou farmu založil v roce 1991 v areálu někdejšího školního statku. Od chovu koní se postupně dostal k chovu prasat, který tvoří jádro jeho ekologického zemědělství.

alternative text

Kozí farma Pěnčín

Manželé Pulíčkovi farmaří už od devadesátých let, kdy koupili areál bývalého velkokapacitního teletníku. Přeměnili ho na kozí farmu, a dvě česká plemena (koza bílá krátkosrstá a koza hnědá krátkosrstá) tvoří jádro jejich především mléčné produkce.

alternative text

Husí farma Rohozná

Zatímco před rokem 1989 u nás existovalo několik desítek větších husích chovů, dneska jich je pár – mezi zhruba pětici největších (a jedinou na Vysočině) patří rodinná Farma Rohozenská husa.

alternative text

Býci z Kunclova mlýna

Kunclův mlýn se nachází na úplné samotě, obklopený lesy a loukami v údolí potoka Brziny, asi kilometr severozápadně od stejnojmenné osady. Jako jediný z téměř dvaceti mlýnů na Brzině opět využívá energii vody původním způsobem.

alternative text

Saláty z farmy Ráječek

Majitelé rodinné farmy navázali na rodovou tradici a na zrestituovaných pozemcích začali v roce 1997 pěstovat zeleninu. Z původních dvou hektarů jich je dnes 23.

alternative text

Krávy z Bláta

„Zemědělství s úctou k přírodě i zvířeně“ je heslo manželů Šichových, kteří farmaří v Blátě. Původem Pražáci (malíř a absolventka zemědělské školy) začali na konci devadesátých let rekonstruovat zchátralý mlýny a rybník na Kutnohorsku.

alternative text

Krůty z Nového Dvora

Třígenerační rodinná farma se věnuje chovu krůt a výrobě a prodeji krůtího masa a výrobků z něj. Provoz sídlí v někdejším areálu JZD, který Kořínkovi v roce 1992 koupili od restituentů.