Monika Zoubková a Michal Kern, herci a kamarádi, vyrážejí starým karavanem na návštěvu farmářů a vyzkoušejí si i jejich práci. Jak jim to půjde, okomentuje Bolek Polívka

Michal loví ryby a Monika se nudí, ale Michal chtěl za každou cenu vyzkoušet svůj rybářský prut. Jsou na Šumavě a jejich cílem je pstruhařství Josefa Bláhovce. Michal nic nechytil, tak bude lepší jít přece jenom za profesionálem. Josef Bláhovec Monice a Michalovi ukáže, jak se pstruzi chovají, ale poví jim také, jak se stal pstruhařem, jak se seznámil se svou ženou a proč jikry vozí z Dánska. Nakonec rodina Bláhovcova vezme Pražáky s sebou na bohoslužbu do kostela.


Farmy

Pstruhařství Mlýny

Bláhovcovi si pstruhařství založili v někdejším mlýně. Předkové Josefa Bláhovce ho získali v roce 1850 a jejich rod zde od té doby žije nepřetržitě. Plány na chov pstruhů zde začal ve třicátých letech rozvíjet dědeček současného majitele, odtud vášeň pro tuto lososovitou rybu. Současné pstruhařství bylo založeno v roce 1999, od té doby se zde chovají pstruzi a siveni. Ryby se zde odchovávají podle nejnovějších technologií šetrných k životnímu prostředí, zpracování probíhá výhradně ručně (ve vlastní zpracovně) a majitelé se starají i o balení a distribuci.


Místopis

Žár

Žár je část obce Vacov, nedaleko Vimperka, v okrese Prachatice. Žije zde osm desítek obyvatel. » Číst více


Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD
ŽánrDokument