Nahrávám video
Křesťanský magazín

4. listopad 2018

Část: Roubená kaplička v Moravském krasu

Obsah dílu

Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik — Kostel na Lesné — Roubená kaplička v Moravském krasu — Opravená kaplička v Kunčicích

Části dílu

00:36
Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik
  Nebojí se mluvit o kontroverzních tématech v církvi ani ve společnosti, moderuje rozhlasové i televizní pořady, píše knihy. Především je ale farářem a knězem. Zbigniew Czendlik působí v Čechách už pětadvacet let a za tu dobu se mu podařilo v Lanškrouně opravit kostel nebo přebudovat faru na rodinný dětský domov pro dvě pěstounské rodiny.
  06:50
  Kostel na Lesné
   Padesát let. Přesně tak dlouho sní věřící z brněnského sídliště Lesná o novém kostele, který by měl být zároveň nejmodernější sakrální stavbou ve městě. Kostel, který bude zasvěcený brněnské rodačce blahoslavené sestře Marii Restitutě, si financují farníci sami. Z potřebných sto milionů se jim podařilo nashromáždit už více než dvě třetiny. Hotovo by mělo být do konce příštího roku.
   13:02
   Roubená kaplička v Moravském krasu
    Jít za svým snem někdy znamená zvládnout téměř nemožné. Manželé Kejnovští takový sen měli a dokázali pro něj nadchnout i své okolí. Díky tomu letos v malé vesničce v Moravském krasu vyrostla malá roubená kaplička. V létě ji vysvětil pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul.
    19:08
    Opravená kaplička v Kunčicích
     Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem jsou dnes už známé pouze jako středisko zimních sportů a letních rekreací. V minulosti však byly zalidněné, jako i další vesnice v okolí. Dnes se v této severomoravské obci kromě několika původních chalup zachovaly i dvě drobné církevní památky. Jednou z nich je zvonice z 16. století, zdánlivě nenápadná stavba stojící ve svahu nad obcí.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     11. listopad 2018

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám