Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu představíme kněze a hasiče v jedné osobě Pavla Rostislava Novotného. Pak na Kroměřížsku navštívíme husitského faráře Lubomíra Plisku a také zavítáme do pralinkárny Diakonie Valašské Meziříčí. Na závěr vás seznámíme se službou, kterou na Liberecku poskytuje Diakonie Beránek. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Duchovní hasičů Pavel Rostislav Novotný

Služba kněžská i hasičská jsou pro Pavla Rostislava Novotného neoddělitelné součásti života. Před sedmi lety se pro tohoto kněze a dobrovolného hasiče spojily ještě těsněji, když byl pro brněnskou diecézi pověřený duchovní službou v řadách uniformovaných složek integrovaného záchranného systému jako jsou hasiči nebo záchranáři.

Autor reportáže: Markéta Bočková


Husitský farář Lubomír Pliska

Otec tří dětí, původem voják z povolání, farář Církve československé husitské, český reprezentant a medailista z Mistrovství Evropy v Taekwon-do. Tím vším je třiačtyřicetiletý Lubomír Pliska, který kromě domovské náboženské obce v Kvasicích na Kroměřížsku jezdí i do nedalekých Morkovic. V tamním Sboru Jana Blahoslava slouží bohoslužbu každou druhou neděli.

Autor reportáže: Luisa Divišová


Diakonie ve Valašském Meziříčí

Vyrobit dokonalou belgickou pralinku, tak přesně to si dali za cíl v tréninkové dílně Matteo, kterou provozuje Diakonie ve Valašském Meziříčí. Cukrářskými kurzy chce pomoci lidem se zdravotním hendikepem nebo sociálním znevýhodněním najít si a hlavně udržet práci.

Autor reportáže: Michaela Fišer Rozbrojová


Diakonie Beránek Liberec

Členové libereckého sboru Jednoty bratrské stáli u zrodu Diakonie Beránek. Dnes už tato organizace působí samostatně - s podobným posláním jako dávní pomocníci apoštolů, diákoni. V Liberci a nedalekých Hejnicích poskytuje terénní pečovatelskou službu seniorům.

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD