Nahrávám video
Křesťanský magazín

11. listopad 2018

Obsah dílu

Duchovní hasičů Pavel Rostislav Novotný — Husitský farář Lubomír Pliska — Diakonie ve Valašském Meziříčí — Diakonie Beránek Liberec

Části dílu

00:35
Duchovní hasičů Pavel Rostislav Novotný
  Služba kněžská i hasičská jsou pro Pavla Rostislava Novotného neoddělitelné součásti života. Před sedmi lety se pro tohoto kněze a dobrovolného hasiče spojily ještě těsněji, když ho vedení Moravské hasičské jednoty pověřilo duchovní službou a pastorací v řadách hasičů.
  06:42
  Husitský farář Lubomír Pliska
   Otec tří dětí, původem voják z povolání, farář Církve československé husitské, český reprezentant a medailista z Mistrovství Evropy v Taekwon-do. Tím vším je třiačtyřicetiletý Lubomír Pliska, který kromě domovské náboženské obce v Kvasicích na Kroměřížsku jezdí i do nedalekých Morkovic. V tamním Sboru Jana Blahoslava slouží bohoslužbu každou druhou neděli.
   12:54
   Diakonie ve Valašském Meziříčí
    Vyrobit dokonalou belgickou pralinku, tak přesně to si dali za cíl v tréninkové dílně Matteo, kterou provozuje Diakonie ve Valašském Meziříčí. Cukrářskými kurzy chce pomoci lidem se zdravotním hendikepem nebo sociálním znevýhodněním najít si a hlavně udržet práci.
    19:04
    Diakonie Beránek Liberec
     Členové libereckého sboru Jednoty bratrské stáli u zrodu Diakonie Beránek. Dnes už tato organizace působí samostatně - s podobným posláním jako dávní pomocníci apoštolů, diákoni. V Liberci a nedalekých Hejnicích poskytuje terénní pečovatelskou službu seniorům.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     18. listopad 2018

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám