27 minut
Křesťanský magazín

18. listopad 2018

Obsah dílu

Co vadí mládeži na soudobé církvi? Jsou to striktní pravidla v sexuální morálce, klerikalismus nebo třeba diskriminační přístup k ženám? Také na to jsme se zeptali českého účastníka biskupské synody Tomáše Holuba.

Části dílu

00:32
Nový vchod do pražského dominikánského kláštera
  V reportáži z pražského konventu dominikánů si prohlédneme nový vchod do kláštera, který není jen zajímavou ukázkou funkčnosti moderní architektury ve starobylých prostorech, ale také pozvánkou do bohaté klášterní nabídky společenského programu pro širokou veřejnost.
  06:27
  Rozhovor s biskupem Holubem o synodě o mládeži
   Mladí lidé, víra a rozlišování povolání – tak znělo motto měsíc trvající biskupské synody, na níž se do Říma sjelo na 300 zástupců biskupských konferencí z celého světa. Jaký je ale konkrétní dopad takto rozsáhlého projektu?
   09:18
   Duchovní poezie Daniela Rause
    Jak zpřístupnit duchovní texty širokému spektru lidí? Jednou z cest mohou být třeba kvalitní audioknihy. Moderní překlady biblických knih Daniela Rause namluvené špičkovými herci s hudbou Huberta Bittmana sklízí úspěch již několik let. Letos přišel osvědčený realizační tým s duchovní poezií, která v podání Viktora Preisse a Lukáše Hlavici dostává zcela nové dimenze.
    18:29
    Mezinárodní vězeňské společenství - projekt Building Bridges
     Mezinárodní vězeňské společenství v našich věznicích nabízí řadu projektů. Jedním z nich je program Building Bridges, jehož smyslem je kontaktovat pachatele a oběti nesouvisejících trestních činů. Smyslem společného setkání je umožnit oběma stranám odpovědět na otázky, které je napadají a v případě obětí trápí.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     25. listopad 2018

     Přehled dílů

     834 dostupných

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám