Křesťanský magazín

25. listopad 2018

Obsah dílu

Kniha Evangelium podle Foglara — Nový opat Strahovského kláštera — Střední odborná škola svatého Jana Bosca — Betlémský kostel v Brně

Části dílu

00:35
Kniha Evangelium podle Foglara
  Tajemná a nepřístupná Stínadla, tajné vontské rituály, nerozlučná přátelství. Asi málokoho v dětství minuly příběhy Jaroslava Foglara. Někteří čtenáři dokonce mluví o hlubokých spirituálních zážitcích. A právě na duchovní rovinu foglarových knih se zaměřil teolog a religionista Pavel Hošek ve své knize Evangelium podle Foglara. Natáčeli jsme s ním v Muzeu Jaroslava Foglara na hradě v Ledči nad Sázavou.
  06:58
  Nový opat Strahovského kláštera
   Strahovský premonstrátský klášter má po jednatřiceti letech nového představeného. Sedmdesátým prvním opatem v řadě se stal Daniel Peter Janáček. V úřadu nahradil Michaela Josefa Pojezdného, který byl do čela strahovských premonstrátů zvolen poprvé ještě tajně v době komunismu. V letošním roce mu vzhledem dovršení 75 let funkční období skončilo.
   13:08
   Střední odborná škola svatého Jana Bosca
    Od září vzdělává své žáky nová Střední odborná škola svatého Jana Bosca v Kroměříži. Připravuje například budoucí profesionální lesní dělníky nebo farmáře. A jak napovídá její název, kromě odborných vědomostí se studenty pracuje v duchu preventivního výchovného systému salesiánů Dona Bosca.
    19:15
    Betlémský kostel v Brně
     Betlémský kostel, který patří prvnímu brněnskému sboru Českobratrské církve evangelické, není možná tak známý jako takzvaný „červený kostel“ v samém centru města. Historie českých evangelíků v Brně je ale úzce spojená právě s Betlémským kostelem. Díky jeho stavbě v roce 1895 získali důstojné místo pro bohoslužby i další rozvoj sboru.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     2. prosinec 2018

     Přehled dílů

     854 dostupných

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám