Křesťanský magazín

4. listopad 2018

Obsah dílu

Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik — Kostel na Lesné — Roubená kaplička v Moravském krasu — Opravená kaplička v Kunčicích

Části dílu

00:36
Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik
  Nebojí se mluvit o kontroverzních tématech v církvi ani ve společnosti, moderuje rozhlasové i televizní pořady, píše knihy. Především je ale farářem a knězem. Zbigniew Czendlik působí v Čechách už pětadvacet let a za tu dobu se mu podařilo v Lanškrouně opravit kostel nebo přebudovat faru na rodinný dětský domov pro dvě pěstounské rodiny.
  06:50
  Kostel na Lesné
   Padesát let. Přesně tak dlouho sní věřící z brněnského sídliště Lesná o novém kostele, který by měl být zároveň nejmodernější sakrální stavbou ve městě. Kostel, který bude zasvěcený brněnské rodačce blahoslavené sestře Marii Restitutě, si financují farníci sami. Z potřebných sto milionů se jim podařilo nashromáždit už více než dvě třetiny. Hotovo by mělo být do konce příštího roku.
   13:02
   Roubená kaplička v Moravském krasu
    Jít za svým snem někdy znamená zvládnout téměř nemožné. Manželé Kejnovští takový sen měli a dokázali pro něj nadchnout i své okolí. Díky tomu letos v malé vesničce v Moravském krasu vyrostla malá roubená kaplička. V létě ji vysvětil pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul.
    19:08
    Opravená kaplička v Kunčicích
     Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem jsou dnes už známé pouze jako středisko zimních sportů a letních rekreací. V minulosti však byly zalidněné, jako i další vesnice v okolí. Dnes se v této severomoravské obci kromě několika původních chalup zachovaly i dvě drobné církevní památky. Jednou z nich je zvonice z 16. století, zdánlivě nenápadná stavba stojící ve svahu nad obcí.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     11. listopad 2018

     Přehled dílů

     852 dostupných
     Stopáž26 minut

     22. leden

     Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

     22. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     15. leden

     Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

     15. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     18. prosinec 2022

     Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

     18. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     11. prosinec 2022

     Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

     11. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     4. prosinec 2022

     Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

     4. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     27. listopad 2022

     Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.

     27. 11. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám