Křesťanský magazín

25. říjen 2015

Část: Jeden den v Hospici sv. Alžběty

Obsah dílu

Jeden den v Hospici sv. Alžběty — Společenství svatého Josefa v Dolanech — Kostel Svatého archanděla Michaela v Dolních Věstonicích — Boromejská zahrada v Brně

Části dílu

00:40
Jeden den v Hospici sv. Alžběty
  10. říjen byl letos už podesáté Světovým dnem hospice a paliativní péče. Na všech kontinentech se snažili jeho oslavou zlepšit informovanost veřejnosti, bojovat s předsudky a také získat peníze pro svoji činnost. Hospicová péče není nikde zcela hrazena státem a bez štědrých dárců a pomoci obětavých lidí by zřejmě ani neexistovala. Jak se tedy žije v hospici? A jací jsou lidé, kteří v něm pracují? Luisa Divišová se vydala do hospice svaté Alžběty v Brně, strávila tam jeden den a podíval se i tak trochu, jak se říká, pod pokličku.
  07:25
  Společenství svatého Josefa v Dolanech
   Už dva roky nabízí Společenství svatého Josefa v Dolanech na Olomoucku mužům místo, kde mohou zakotvit a najít domov. Sedm současných obyvatel společenství spojuje nejen podobná historie života bez zázemí nebo širší rodiny, ale i jejich hledání či nalézání víry. V tom jim pomáhá pastorační asistent, který Společenství pravidelně navštěvuje.
   12:55
   Kostel Svatého archanděla Michaela v Dolních Věstonicích
    Kostel Svatého archanděla Michaela v Dolních Věstonicích zažil za téměř 700 let své existence řadu dramatických historických zvratů. Ale až odsun německých obyvatel z obce po druhé světové válce a následující doba nepřející křesťanství způsobily, že se zde před léty přestaly úplně konat pravidelné bohoslužby. Zdá se však, že situace se pomalu začíná měnit k lepšímu.
    19:11
    Boromejská zahrada v Brně
     Když bylo v září roku 1950 brněnským boromejkám oznámeno, že si mohou sbalit jen osobní věci a do dvou dnů opustit klášter na Údolní, který po válce sotva stihly dát do pořádku, nevěřily, že se ještě někdy do těchto míst vrátí. Loni však v restitucích získaly zpět zahrady, a díky spolupráci s Nadací partnerství, do nich začaly vracet opět život.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     1. listopad 2015

     Přehled dílů

     691 dostupných
     Stopáž27 minut

     19. březen

     Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

     19. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     12. březen

     Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

     12. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     5. březen

     Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

     5. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     26. únor

     Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

     26. 2. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     19. únor

     Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

     19. 2. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     12. únor

     Na úvod se ještě ohlédneme za oslavou pravoslavných Vánoc v Brně, podíváme se, jak se v brněnské diecézi letos koledovalo a kam poputují peníze ze sbírky, navštívíme novou křesťanskou školu v Sudicích na Blanensku a představíme knihu Cisterciácká krajina.

     12. 2. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám