Křesťanský magazín

25. říjen 2015

Obsah dílu

Jeden den v Hospici sv. Alžběty — Společenství svatého Josefa v Dolanech — Kostel Svatého archanděla Michaela v Dolních Věstonicích — Boromejská zahrada v Brně

Části dílu

00:40
Jeden den v Hospici sv. Alžběty
  10. říjen byl letos už podesáté Světovým dnem hospice a paliativní péče. Na všech kontinentech se snažili jeho oslavou zlepšit informovanost veřejnosti, bojovat s předsudky a také získat peníze pro svoji činnost. Hospicová péče není nikde zcela hrazena státem a bez štědrých dárců a pomoci obětavých lidí by zřejmě ani neexistovala. Jak se tedy žije v hospici? A jací jsou lidé, kteří v něm pracují? Luisa Divišová se vydala do hospice svaté Alžběty v Brně, strávila tam jeden den a podíval se i tak trochu, jak se říká, pod pokličku.
  07:25
  Společenství svatého Josefa v Dolanech
   Už dva roky nabízí Společenství svatého Josefa v Dolanech na Olomoucku mužům místo, kde mohou zakotvit a najít domov. Sedm současných obyvatel společenství spojuje nejen podobná historie života bez zázemí nebo širší rodiny, ale i jejich hledání či nalézání víry. V tom jim pomáhá pastorační asistent, který Společenství pravidelně navštěvuje.
   12:55
   Kostel Svatého archanděla Michaela v Dolních Věstonicích
    Kostel Svatého archanděla Michaela v Dolních Věstonicích zažil za téměř 700 let své existence řadu dramatických historických zvratů. Ale až odsun německých obyvatel z obce po druhé světové válce a následující doba nepřející křesťanství způsobily, že se zde před léty přestaly úplně konat pravidelné bohoslužby. Zdá se však, že situace se pomalu začíná měnit k lepšímu.
    19:11
    Boromejská zahrada v Brně
     Když bylo v září roku 1950 brněnským boromejkám oznámeno, že si mohou sbalit jen osobní věci a do dvou dnů opustit klášter na Údolní, který po válce sotva stihly dát do pořádku, nevěřily, že se ještě někdy do těchto míst vrátí. Loni však v restitucích získaly zpět zahrady, a díky spolupráci s Nadací partnerství, do nich začaly vracet opět život.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     1. listopad 2015

     Přehled dílů

     853 dostupných
     Stopáž26 minut

     29. leden

     Rozhovor s předsedou Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) kardinálem Hollerichem nebo Tříkrálová sbírka v Senátu Parlamentu České republiky.

     29. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     22. leden

     Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

     22. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     15. leden

     Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

     15. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     18. prosinec 2022

     Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

     18. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     11. prosinec 2022

     Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

     11. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     4. prosinec 2022

     Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

     4. 12. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám