Nahrávám video
Křesťanský magazín

15. březen 2015

Obsah dílu

Radio Proglas vysílá už 20 let — Farnost Olešnice — Restaurátor Martin Kovařík — Dobrovolnice z Německa Clara Belz v Charitě Vyškov — Toleranční modlitebna Jimramov a Jan Karafiát

Části dílu

00:39
Radio Proglas vysílá už 20 let
  Je to prakticky jediné nekomerční rádio, kolem kterého se vytvořila komunita lidí, kteří se pravidelně setkávají a hlavně na vysílání finančně přispívají. I díky svým posluchačům tak Proglas letos mohl načít dvacátou sezónu.
  06:00
  Farnost Olešnice
   Devět let čekala na svoji novou korunku. Nikdo z farníků v tu chvíli netušil, že jí požehná i samotný papež František. Městečko na pomezí tří krajů ale skrývá i další zajímavosti – křížovou cestu, nové komunitní centrum nebo boží muka připomínající bleskovou povodeň v roce 2002.
   11:42
   Restaurátor Martin Kovařík
    Boží muka, křížky, kapličky – to jsou drobné sakrální památky, které k naší krajině patří odpradávna. Sloužily k orientaci poutníků a kolemjdoucích nebo mohly připomínat místo, kde někdo tragicky zahynul. A právě tyto nenápadné stavby učarovaly restaurátorovi Martinu Kovaříkovi z Vysočiny, který jich za svůj život opravil na tři sta.
    17:16
    Dobrovolnice z Německa Clara Belz v Charitě Vyškov
     Poznat jinou kulturu, naučit se cizí jazyk, ale hlavně pomáhat. Plány, se kterými přijela Clara před několika měsíci do vyškovské charity. Vyslala ji sem německá evangelická organizace „Akce smíření pro mír“, která posílá dobrovolníky hlavně do východní a střední Evropy už od roku 1958
     20:44
     Toleranční modlitebna Jimramov a Jan Karafiát
      Jimramov, malé městečko na pomezí Moravy a Čech, dalo světu hned několik významných osobností. Svá dětská léta tu prožívali bratři Mrštíkové nebo Jan Karafiát, který místo svého mládí zmínil i ve své nejznámější knížce Broučci. Toleranční modlitebnu, kterou jako malý navštěvoval, by už dnes ale nepoznal.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      22. březen 2015

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám