Křesťanský magazín

30. listopad 2014

Obsah dílu

Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně — Jan Soběslavský — Rodinné centrum Provázek v Olomouci — Centrum mládeže Mamre — Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín — Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

Části dílu

00:47
Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně
  První hospic na Moravě, Hospic svaté Alžběty v Brně, se konečně dočkal své vlastní kaple. Uspokojit duchovní potřeby pacientů bylo až doteď velmi obtížně. Klášterní kaple sester Alžbětinek je totiž pro pacienty upoutané na lůžku i vozíčkáře nedostupná, takže se bohoslužby pořádaly ve společenské místnosti.
  04:31
  Jan Soběslavský
   Kdyby se nestal ředitelem Diakonie, asi byste ho dnes potkávali v soudcovském taláru nebo v advokátní kanceláři. Jan Soběslavský byl ve správnou chvíli na správném místě a hlavou brněnské pobočky se stal téměř hned po studiích. Mladický elán mu ale pomohl tuto organizaci zdvojnásobit a rozšířit o několik sociálních služeb.
   09:08
   Rodinné centrum Provázek v Olomouci
    „Naděje pro Olomouc“ je název projektu sedmi evangelikálních církví v hanácké metropoli. Jednou z jejich společných aktivit je i rodinné centrum Provázek, které zde provozují už 13 let.
    12:43
    Centrum mládeže Mamre
     I když Jiří Jeniš vystudoval a miluje architekturu, tak místo toho, aby navrhoval a projektoval domy, vstoupil do semináře a stal se katolickým knězem. Svoji kreativitu a energii tak dnes nevěnuje novým stavbám, ale zejména dětem a mladým lidem ve farnosti Osová Bítýška, kde působí jako kaplan.
     16:48
     Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín
      Zatímco většinu našeho území ovládla v době pobělohorské silná rekatolizace, pronásledovaní evangelíci našli útočiště na Vysočině. Proto právě zde najdeme nejvíce tolerančních modliteben. Tentokrát jsme se za nimi vydali do Prosetína a Veselí.
      21:35
      Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci
       Tajuplné malby zvláštních bytostí na zdi kostela svatého Jana Křtitele v Jindřichově Hradci patří mezi mediální a návštěvnické taháky této gotické stavby. Kostel však ve svých zdech ukrývá ještě mnoho dalších tajemství, která do nich za uplynulých osm století zapsaly dějiny.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       7. prosinec 2014

       Přehled dílů

       700 dostupných
       Stopáž27 minut

       21. květen

       Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

       21. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       14. květen

       Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

       14. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       7. květen

       Velikonoční festival duchovní hudby — Jihomoravská Klentnice — Obnova fary v Zaječí — Expozice „Na jevišti světa"

       7. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       23. duben

       Velkopáteční umývání, pomoc ukrajinským uprchlíkům, varhany v olomouckém Husově sboru, nová sezona v Arcibiskupském paláci v Olomouci, zdravotní sestra Marcela Dedková.

       23. 4. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       16. duben

       Na úvod připomeneme výročí narození biskupa Jednoty bratrské – Jana Blahoslava a také představíme online projekt s názvem HledámBoha.cz. Navštívíme chráněnou dílnu v Paloníně, kde vznikají velikonoční paškály a dílnu, kde společně tvoří řezbář a pernikář.

       16. 4. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       9. duben

       Pražský arcibiskup Jan Graubner a 1. místopředsedkyně Ekumenické rady církví Ivana Procházková ve velikonočním rozhovoru s Kateřinou Rózsovou.

       9. 4. 2023 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám