26 minut
Křesťanský magazín

7. prosinec 2014

Obsah dílu

VOX — Slavnostní shromáždění u příležitosti 450. výročí narození Karla st. ze Žerotína — Příjezd zvonů pro katedrálu sv. Bartoloměje v Plzni — Meditační zahrada v Plzni vítala advent¨ — Hledání ostatků P. Josefa Toufara — Mezinárodní konference zabývající se fenoménem katedrály — V+V na návštěvě u Josefa Šlerky

Části dílu

00:12
VOX
  Pastorační středisko v pražských Dejvicích hostí hudební festival se stručným názvem – VOX. Je možné propojit různé hudební proudy, klást si závažné otázky po smyslu života a mít u toho pocit příjemně stráveného času? Pořadatelé si evidentně myslí, že ano. A rostoucí počet návštěvníků jim zřejmě dává za pravdu.
  03:22
  Slavnostní shromáždění u příležitosti 450. výročí narození Karla st. ze Žerotína
   Senát zažil netradiční večer, při kterém se vzpomínalo na osobnost, která vynikala svou štědrostí i politickým umem. Senátor Petr Šilar, který slavnostní akademii zorganizoval, se dokonce redaktorům KM přiznal, že Karel starší ze Žerotína patří mezi jeho politické vzory.
   05:10
   Příjezd zvonů pro katedrálu sv. Bartoloměje v Plzni
    Rozporuplná iniciativa na dostavbu druhé věže plzeňské katedrály byla transformována v projekt, který byl úspěšně realizován. Západočeská metropole tak díky novým zvonům poskytne svým návštěvníkům i zcela nezvyklý „zvukový“ zážitek. Církev tím chce přispět k lesku Evropského hlavního města kultury roku 2015.
    07:54
    Meditační zahrada v Plzni vítala advent
     Že klasická hudba a díla mistrů české poezie ladí s prostředím meditační zahrady bývalého politického vězně Luboše Hrušky, je nasnadě. O tom, že výše zmíněné ingredience výborně ladí s časem adventním, se přesvědčil i štáb Křesťanského maazínu, který připravil pro své diváky malou ochutnávku.
     09:58
     Tak to vidím já...
      14:04
      Hledání ostatků P. Josefa Toufara
       S postupem při hledání ostatků komunisty umučeného kněze Toufara seznámil novináře tým zainteresovaných odborníků. Na tiskové konferenci zazněly však i kritické hlasy, které poukazovaly na to, že podobná identifikace by se měla odehrát u všech politických vězňů, kteří byli pohřbeni v masových hrobech.
       17:05
       Mezinárodní konference zabývající se fenoménem katedrály
        Při příležitosti 670. výročí položení základního kamene chrámu sv. Víta se na pražském arcibiskupství konala již čtvrtá mezinárodní konference zabývající se fenoménem katedrály. O kolínském dómu sv. Petra a jeho dostavbě v 19. století promluvil jako hlavní host kardinál Joachim Meisner.
        19:04
        V+V na návštěvě u Josefa Šlerky
         Pánové Vacek a Vávra si tentokrát pozvali analytika sociálních sítí a vysokoškolského pedagoga Josefa Šlerku. Společně přemýšleli nad tím, nakolik se církve umí a mají pohybovat ve světě moderních komunikačních technologií.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         14. prosinec 2014

         Přehled dílů

         709 dostupných
         Stopáž27 minut

         1. říjen

         Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

         1. 10. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         24. září

         Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

         24. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         17. září

         Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

         17. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         10. září

         Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

         10. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         3. září

         Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

         3. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         25. červen

         Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

         25. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         18. červen

         Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

         18. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         11. červen

         Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

         11. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         4. červen

         Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

         4. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         28. květen

         Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

         28. 5. 2023 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám