27 minut
Křesťanský magazín

30. listopad 2014

Část: Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín

Obsah dílu

Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně — Jan Soběslavský — Rodinné centrum Provázek v Olomouci — Centrum mládeže Mamre — Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín — Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci

Části dílu

00:47
Nová kaple v hospici sv. Alžběty v Brně
  První hospic na Moravě, Hospic svaté Alžběty v Brně, se konečně dočkal své vlastní kaple. Uspokojit duchovní potřeby pacientů bylo až doteď velmi obtížně. Klášterní kaple sester Alžbětinek je totiž pro pacienty upoutané na lůžku i vozíčkáře nedostupná, takže se bohoslužby pořádaly ve společenské místnosti.
  04:31
  Jan Soběslavský
   Kdyby se nestal ředitelem Diakonie, asi byste ho dnes potkávali v soudcovském taláru nebo v advokátní kanceláři. Jan Soběslavský byl ve správnou chvíli na správném místě a hlavou brněnské pobočky se stal téměř hned po studiích. Mladický elán mu ale pomohl tuto organizaci zdvojnásobit a rozšířit o několik sociálních služeb.
   09:08
   Rodinné centrum Provázek v Olomouci
    „Naděje pro Olomouc“ je název projektu sedmi evangelikálních církví v hanácké metropoli. Jednou z jejich společných aktivit je i rodinné centrum Provázek, které zde provozují už 13 let.
    12:43
    Centrum mládeže Mamre
     I když Jiří Jeniš vystudoval a miluje architekturu, tak místo toho, aby navrhoval a projektoval domy, vstoupil do semináře a stal se katolickým knězem. Svoji kreativitu a energii tak dnes nevěnuje novým stavbám, ale zejména dětem a mladým lidem ve farnosti Osová Bítýška, kde působí jako kaplan.
     16:48
     Toleranční modlitebny Veselí a Prosetín
      Zatímco většinu našeho území ovládla v době pobělohorské silná rekatolizace, pronásledovaní evangelíci našli útočiště na Vysočině. Proto právě zde najdeme nejvíce tolerančních modliteben. Tentokrát jsme se za nimi vydali do Prosetína a Veselí.
      21:35
      Kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci
       Tajuplné malby zvláštních bytostí na zdi kostela svatého Jana Křtitele v Jindřichově Hradci patří mezi mediální a návštěvnické taháky této gotické stavby. Kostel však ve svých zdech ukrývá ještě mnoho dalších tajemství, která do nich za uplynulých osm století zapsaly dějiny.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       7. prosinec 2014

       Přehled dílů

       707 dostupných
       Stopáž27 minut

       17. září

       Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

       17. 9. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       10. září

       Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

       10. 9. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       3. září

       Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

       3. 9. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       25. červen

       Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

       25. 6. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       18. červen

       Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

       18. 6. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       11. červen

       Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

       11. 6. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       4. červen

       Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

       4. 6. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       28. květen

       Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

       28. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       21. květen

       Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

       21. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       14. květen

       Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

       14. 5. 2023 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám