27 minut
Křesťanský magazín

9. listopad 2014

Část: Kostel v Hustopečích stojí už 20 let

Obsah dílu

Mše v Oslnovicích — Kaple v Oslnovicích — Ostrov jistoty ve Vyškově — Kostel v Hustopečích stojí už 20 let — Rocková mše — Atraktivní svět genetiky

Části dílu

00:45
Mše v Oslnovicích
  První světová válka, která vypukla před sto lety zasáhla téměř jeden a půl miliardy lidí ve třiceti dvou zemích, což bylo sedmdesát pět procent lidstva. Vedle politických a geografických změn přinesla osm a půl milionu mrtvých, přes dvaadvacet milionu zraněných a sedm milionů nezvěstných. Hrůzy této války si připomněli 28. října věřící na mši v Oslnovicích na Znojemsku.
  03:36
  Kaple v Oslnovicích
   Kaple v Oslnovicích, ze které jsme vám přinesli předcházející reportáž, se dnes nachází nedaleko Vranovské přehrady. Původně však stála v Brně, kde byla součástí polní Vojenské nemocnice. Historie kaple byla plná zvratů a také její cesta z Brna do Oslnovic byla dobrodružná a trvala celou řadu desetiletí.
   08:09
   Ostrov jistoty ve Vyškově
    Kdybychom měli říct, co je pro většinu z nás ostrovem jistoty, shodli bychom se, že je to domov. Pracovníci Charity ve Vyškově ho pomáhají vytvářet i lidem, kteří by pro svůj hendikep jinak museli žít v anonymních ústavech. Chráněné bydlení pro ně proto nazvali příznačně – Ostrov jistoty.
    12:08
    Kostel v Hustopečích stojí už 20 let
     Kostel svatého Václava v Hustopečích slaví letos 20. výročí. Jeho historie však sahá mnohem hlouběji – stojí na místě původního kostela, který byl roku 1962 srovnán se zemí. O stavbu toho současného se zasloužil děkan Václav Fišer, který v Hustopečích slouží už 40 let.
     15:55
     Rocková mše
      Mši, kterou vám v následující reportáži představíme, rozhodně v žádném kostele nezažijete. Jejímu autorovi, skladateli Danielu Kyzlinkovi, se totiž podařilo propojit rockovou hudbu se symfonickým orchestrem a jeho příteli, anglickému textaři Jonu de Jongovi přebásnit evangelium do moderního jazyka.
      20:30
      Atraktivní svět genetiky
       Za svého života nedoceněný, dnes světově uznávaný. Na výzkumu Johanna Gregora Mendela dodnes staví molekulární genetika a biologie. Od smrti geniálního vědce a augustiniánského mnicha letos uplynulo 130 let, a při té příležitosti otevřelo Moravské zemské muzeum novou expozici – Atraktivní svět genetiky.
       24:01
       Pozvánka
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        16. listopad 2014

        Přehled dílů

        708 dostupných
        Stopáž27 minut

        24. září

        Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

        24. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        17. září

        Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

        17. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        10. září

        Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

        10. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        3. září

        Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

        3. 9. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        25. červen

        Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

        25. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        18. červen

        Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

        18. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        11. červen

        Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

        11. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        4. červen

        Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

        4. 6. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        28. květen

        Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

        28. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        21. květen

        Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

        21. 5. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám