Křesťanský magazín

9. listopad 2014

Obsah dílu

Mše v Oslnovicích — Kaple v Oslnovicích — Ostrov jistoty ve Vyškově — Kostel v Hustopečích stojí už 20 let — Rocková mše — Atraktivní svět genetiky

Části dílu

00:45
Mše v Oslnovicích
  První světová válka, která vypukla před sto lety zasáhla téměř jeden a půl miliardy lidí ve třiceti dvou zemích, což bylo sedmdesát pět procent lidstva. Vedle politických a geografických změn přinesla osm a půl milionu mrtvých, přes dvaadvacet milionu zraněných a sedm milionů nezvěstných. Hrůzy této války si připomněli 28. října věřící na mši v Oslnovicích na Znojemsku.
  03:36
  Kaple v Oslnovicích
   Kaple v Oslnovicích, ze které jsme vám přinesli předcházející reportáž, se dnes nachází nedaleko Vranovské přehrady. Původně však stála v Brně, kde byla součástí polní Vojenské nemocnice. Historie kaple byla plná zvratů a také její cesta z Brna do Oslnovic byla dobrodružná a trvala celou řadu desetiletí.
   08:09
   Ostrov jistoty ve Vyškově
    Kdybychom měli říct, co je pro většinu z nás ostrovem jistoty, shodli bychom se, že je to domov. Pracovníci Charity ve Vyškově ho pomáhají vytvářet i lidem, kteří by pro svůj hendikep jinak museli žít v anonymních ústavech. Chráněné bydlení pro ně proto nazvali příznačně – Ostrov jistoty.
    12:08
    Kostel v Hustopečích stojí už 20 let
     Kostel svatého Václava v Hustopečích slaví letos 20. výročí. Jeho historie však sahá mnohem hlouběji – stojí na místě původního kostela, který byl roku 1962 srovnán se zemí. O stavbu toho současného se zasloužil děkan Václav Fišer, který v Hustopečích slouží už 40 let.
     15:55
     Rocková mše
      Mši, kterou vám v následující reportáži představíme, rozhodně v žádném kostele nezažijete. Jejímu autorovi, skladateli Danielu Kyzlinkovi, se totiž podařilo propojit rockovou hudbu se symfonickým orchestrem a jeho příteli, anglickému textaři Jonu de Jongovi přebásnit evangelium do moderního jazyka.
      20:30
      Atraktivní svět genetiky
       Za svého života nedoceněný, dnes světově uznávaný. Na výzkumu Johanna Gregora Mendela dodnes staví molekulární genetika a biologie. Od smrti geniálního vědce a augustiniánského mnicha letos uplynulo 130 let, a při té příležitosti otevřelo Moravské zemské muzeum novou expozici – Atraktivní svět genetiky.
       24:01
       Pozvánka
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        16. listopad 2014

        Přehled dílů

        700 dostupných
        Stopáž27 minut

        28. květen

        Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

        28. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        21. květen

        Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

        21. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        14. květen

        Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

        14. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        7. květen

        Velikonoční festival duchovní hudby — Jihomoravská Klentnice — Obnova fary v Zaječí — Expozice „Na jevišti světa"

        7. 5. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        23. duben

        Velkopáteční umývání, pomoc ukrajinským uprchlíkům, varhany v olomouckém Husově sboru, nová sezona v Arcibiskupském paláci v Olomouci, zdravotní sestra Marcela Dedková.

        23. 4. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        16. duben

        Na úvod připomeneme výročí narození biskupa Jednoty bratrské – Jana Blahoslava a také představíme online projekt s názvem HledámBoha.cz. Navštívíme chráněnou dílnu v Paloníně, kde vznikají velikonoční paškály a dílnu, kde společně tvoří řezbář a pernikář.

        16. 4. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám