27 minut
Křesťanský magazín

16. listopadu 2014

Obsah dílu

Pouť za Arnoštem z Pardubic — Prostorová skica ÜBERRAUM — Modlitba za domov 2014 — Přípravy na Evropské setkání Taizé vrcholí — Den válečných veteránů — Mše sv. za paní Věru — Bílá hora — V+V na návštěvě

Části dílu

00:13
Pouť za Arnoštem z Pardubic
  Poutníci pražské diecéze se vypravili po stopách prvního pražského arcibiskupa. Program poutě vyvrcholil večerní návštěvou mariánského poutního místa Walbrzych.
  03:51
  Prostorová skica ÜBERRAUM
   Architektonická intervence zcela proměňuje celkové vyznění atmosféry bývalé smuteční síně ve Volyni. Teolog Petráček se v této souvislosti zamyslel nad odkazem svého kolegy Boušeho.
   06:36
   Modlitba za domov 2014
    V Komunitním centru Matky Terezy na Jižním městě a v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad se konala za přítomnosti kamer České televize letošní Modlitba za domov, tentokráte s tématem: „Rodina mi dává kořeny i křídla“. Co k tomuto tématu mohou říci církve nového?
    09:48
    Přípravy na Evropské setkání Taizé vrcholí
     Kafkův dům v Praze, který se stal dočasným útočištěm bratrů z Taizé, se plní mladými lidmi, kteří chtějí pomáhat při organizaci setkání na přelomu roku. Štáb České televize se zase vypravil do Letňan, aby na místním výstavišti zmapoval prostor, ze kterého bude přenášet 30. prosince 2014 od 19:00 hodin modlitbu desetitisíců poutníků v přímém přenosu.
     12:31
     Den válečných veteránů
      Den válečných veteránů je dnem, který se česká společnost učí považovat za opravdu významnou připomínku lidí, kteří pro dobro svých bližních byli ochotni riskovat i to nejcennější, svůj vlastní život. Přispívá k tomu i pravidelné modlitební setkání Církve československé husitské v kostele sv. Mikuláše.
      14:15
      Mše sv. za paní Věru
       Další z příběhů o tom, jak relativní může být bohatství, domov a jistota života. Tragický příběh ženy bez domova inspiroval dobré lidi k založení tradice.
       16:07
       Bílá hora
        Ekumenická bohoslužba v kostele Panny Marie Vítězné na Bílé hoře zakončila cyklus přednášek, koncertů a jiných uměleckých počinů, které se chtěly vypořádat s historickým traumatem bitvy na Bílé hoře.
        18:10
        V+V na návštěvě
         Pánové Vacek a Vávra si tentokrát pozvali koordinátorku pomoci pro Ukrajinu, aby s ní mluvili nejen o osudech těžce zkoušeného národa, ale především o jejích osobních názorech na současné dění. Rozhovor nemá ambici objektivního pohledu, přináší však osobní prožitek bídy a utrpení Ukrajinců.
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         23. listopadu 2014

         Přehled dílů

         734 dostupných
         Stopáž27 minut

         14. dubna

         Poutní magazín Jana Vávry zavede diváky mimo jiné do Jablonného v Podještědí, saské Žitavy a nedalekého Herrnhutu (Ochranova), který se stal místem znovuzrození Jednoty bratrské.

         14. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         7. dubna

         Nový olomoucký arcibiskup Josefa Nuzík — Talk show brněnského biskupství AŽNAVĚKY — Nová kniha teologa Pavla Hoška „Evangelium podle Bohumila Hrabala“ — Eduard Tomáš Šilinger

         7. 4. 2024 na ČT2
         Stopáž26 minut

         24. března

         850. výročí narození sv. Hedviky — Křížové cesty pod širým nebem — Varhany v klášterním kostele sv. Valentina v Příboře — Den vzácných onemocnění — Templfest

         24. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         17. března

         Brněnské divadlo Mikro-teatro — Krasličářka Marcela Hrabovská — Nová křížová cesta ve Vranově nad Dyjí — Nová opera „Komenský“ — Předvelikonoční zamyšlení husitského biskupa Juraje Dovaly

         17. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         10. března

         Stanislav Přibyl jako nový litoměřický biskup. Jak prožívá své nové poslání? A co ho kromě hry na varhany a fotografování baví ve volném čase?

         10. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         3. března

         Divadelní inscenace Bílá Voda — Výzkum o lidské spiritualitě — Nová kniha historika Václava Nečady Řečický děkanát — Světelský oltář v adamovském kostele svaté Barbory

         3. 3. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         25. února

         Svatý Valentýn — Diecézní synoda — Žehnání lidí v „neregulérním“ svazku

         25. 2. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         18. února

         Výstava Květy trpělivosti — Páter Albín Jaroslav Kvita — Ceciliánské varhany v Hodolanech — Zpěvačka Monika Kanioková — Charitní středisko Gabriel

         18. 2. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         11. února

         Hagioterapie — Spolek „Respekt a tolerance“ — Centrum Kopretina — Výstava v muzeu v Chrasti

         11. 2. 2024 na ČT2
         Stopáž27 minut

         4. února

         Tříkrálová sbírka — Duchovní Adolf Kajpr — Stanislav Přibyl — Projekt Nadace sester Boromejek - „Maňásek“

         4. 2. 2024 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám