Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

Pouť za Arnoštem z Pardubic

Klikněte pro větší obrázek Poutníci pražské diecéze se vypravili po stopách prvního pražského arcibiskupa. Program poutě vyvrcholil večerní návštěvou mariánského poutního místa Walbrzych.

V příspěvku účinkují: František Šebek, Dominik Duka

Prostorová skica ÜBERRAUM

Klikněte pro větší obrázek Architektonická intervence zcela proměňuje celkové vyznění atmosféry bývalé smuteční síně ve Volyni. Teolog Petráček se v této souvislosti zamyslel nad odkazem svého kolegy Boušeho.

V příspěvku účinkují: Norbert Schmidt, Tomáš Petráček, Jan Freiberg, Karel Skalický

Galerie Na shledanou

Modlitba za domov 2014

Klikněte pro větší obrázek V Komunitním centru Matky Terezy na Jižním městě a v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad se konala za přítomnosti kamer České televize letošní Modlitba za domov, tentokráte s tématem: „Rodina mi dává kořeny i křídla“. Co k tomuto tématu mohou říci církve nového?

V příspěvku účinkují: Max Kašparů, Veronika Žilková, Michael Špilar, Ludmila Třeštíková, Barbora Farářová

Modlitba za domov
Česká televize: Modlitba za domov

Přípravy na Evropské setkání Taizé vrcholí

Klikněte pro větší obrázek Kafkův dům v Praze, který se stal dočasným útočištěm bratrů z Taizé, se plní mladými lidmi, kteří chtějí pomáhat při organizaci setkání na přelomu roku. Štáb České televize se zase vypravil do Letňan, aby na místním výstavišti zmapoval prostor, ze kterého bude přenášet 30. prosince 2014 od 19:00 hodin modlitbu desetitisíců poutníků v přímém přenosu.

V příspěvku účinkují: bratři z Taizé Benoit a Wojtek, Martin Horálek

Taizé Praha 2014

Den válečných veteránů

Klikněte pro větší obrázek Den válečných veteránů je dnem, který se česká společnost učí považovat za opravdu významnou připomínku lidí, kteří pro dobro svých bližních byli ochotni riskovat i to nejcennější, svůj vlastní život. Přispívá k tomu i pravidelné modlitební setkání Církve československé husitské v kostele sv. Mikuláše.

V příspěvku účinkují: Tomáš Butta, Jan Kozler

Den válečných veteránů

Mše sv. za paní Věru

Klikněte pro větší obrázek Další z příběhů o tom, jak relativní může být bohatství, domov a jistota života. Tragický příběh ženy bez domova inspiroval dobré lidi k založení tradice.

V příspěvku účinkují: Kristina Koldinská

Mše sv. za paní Věru a všechny zemřelé lidi bez domova

Bílá hora

Klikněte pro větší obrázek Ekumenická bohoslužba v kostele Panny Marie Vítězné na Bílé hoře zakončila cyklus přednášek, koncertů a jiných uměleckých počinů, které se chtěly vypořádat s historickým traumatem bitvy na Bílé hoře.

V příspěvku účinkují: Prokop Siostrzonek, Joel Ruml

Bílá hora 2014

V+V na návštěvě

Klikněte pro větší obrázek Pánové Vacek a Vávra si tentokrát pozvali koordinátorku pomoci pro Ukrajinu, aby s ní mluvili nejen o osudech těžce zkoušeného národa, ale především o jejích osobních názorech na současné dění. Rozhovor nemá ambici objektivního pohledu, přináší však osobní prožitek bídy a utrpení Ukrajinců.

V příspěvku účinkují: David Vávra, Václav Vacek, Galina Andrejceva

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST